8 листопада у Вінниці стартувала всеукраїнська громадська кліматична ініціатива «Точка тепла», у рамках якої упродовж чотирьох днів на Європейській площі діяв інформаційний пункт. Місцеві активісти спілкувалися із перехожими та надавали їм консультаційну допомогу про те, як правильно утеплити своє помешкання, які матеріали для цього краще обрати та які енергозберігаючі заходи необхідно впровадити у побуті, аби заощадити тепло та власні кошти.

 За даними експертів, сьогодні, навіть у період енергетичної кризи українці витрачають на обігрів помешкань у чотири рази більше тепла, аніж жителі європейських країн. Причиною цього є неефективне споживання та втрати енергоресурсів: лише половина теплової енергії, яка виробляється у котельнях, використовується для обігріву будівель. Інша частина через втрати у тепломережах, неутеплених будинках та малоефективному опалювальному обладнанні (котлах, радіаторах) марно витрачається на нагрівання зовнішнього повітря.

Вінничан у "точці тепла" навчали правильно утеплюватися

«Втім, перед тим, як проводити заміну котлів, труб на нові, потрібно мінімізувати втрати тепла у будинках. Цього можна досягти за рахунок термоізоляції оболонки будівель і починати необхідно з даху, де втрати є завжди найбільшими і сягають до 40 % – вважає Дмитро Сакалюк, експерт з енергоефективності ГО «Екоклуб» м. Рівне консультант інформаційної кампанії «Точка тепла». – Паралельно із цим, варто пам’ятати про облік споживання тепла. Оскільки, якщо не знаєш, скільки споживаєш, про яку економію може йтися. Без обліку утеплення – це лише захід, який зробить перебування у приміщенні комфортнішим, підвищить температуру повітря, але не зменшить ваш рахунок за опалення».

Вінничан у "точці тепла" навчали правильно утеплюватися

 Активісти «Точки тепла» наголошували на тому, що утеплення – це послідовний процес, який потребує комплексного ряду дій, та закликали вінничан, котрі мешкають у багатоповерхівках, забути про «клаптикове» утеплення, що є порушенням будівельних норм, а натомість об’єднатися із сусідами у ОСББ та провести термоізоляцію всього будинку. Це дозволить зекономити кошти на утеплювальні матеріали та зробить помешкання теплішим на кілька градусів.

У рамках ініціативи усі зацікавлені могли отримати на «Точці тепла» посібники по створенню ОСББ, поради для щоденного заощадження енергоресурсів у побуті та брошури з утеплення будинків.

«Всеукраїнська просвітницька ініціатива «Точка Тепла» організована спільними зусиллями більше 120-ти активістів і відбулася одночасно у 13-ох містах України, а тепер активістів запрошують і в районні центри, – розповідає Ольга Самкевич, координатор кампанії «Точки тепла». – Об’єднавши зусилля, ми прагнемо змінити парадигму мислення українців у питаннях енергоефективності та енергозбереження. Спостереження під час акції дають нам чітке розуміння того, що в країні є великий запит на інформацію щодо раціонального енергоспоживання, але є складнощі із тим, де люди можуть таку інформацію отримувати. Активна молодь та громадські ініціативи готові інформувати населення та сприяти впровадженню енергоефективних заходів, але для того, щоб раціональне енергоспоживання стало звичкою мільйонів, потрібна підтримка на рівні державної політики», – впевнена активістка.

Вінничан у "точці тепла" навчали правильно утеплюватися

 «Точкою тепла» природоохоронці також привернули увагу людей до питання зміни клімату, внаслідок чого відбуваються зміни погоди, трапляються стихійні лиха, ці прояви вже є у всіх частинах світу, та Україні зокрема. «Марнотратне споживання енергії призводить до виснаження природних ресурсів, – зауважує координатор «Точки тепла» у Вінниці Людмила Сломінська. – Спалювання викопного палива для виробництва енергоресурсів спричиняє збільшення викидів парникових газів в атмосферу та, як наслідок, пришвидшує процес глобального потепління. Насправді небагато людей вбачають зв’язок між енергозбереженням та змінами клімату, але він прямий!»

Довідково:  

Громадську кампанію «Точка тепла» спланували та втілили у життя активісти, учасники кліматичного форуму «Енергія змін», що проходив у Києві 2-5 жовтня 2014 року, за підтримки Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА), ГО «Екоклуб», Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та фінансування Представництвом Фонду Гайнріха Бьолля в Україні. Партнер заходу - проект «Увімкни сонце - живи комфортно!», соціальний проект «Зігріймо Україну разом».

 Контактна особа у Вінниці:

 Людмила Сломінська 097 305 80 40



Переглядів: 3337
Поширень: 0