Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

08.04.15 07:50 3405

Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

Під Гімн України, патріотичні пісні та з вітаннями від колег, друзів, батьків і викладачів 32 студенти 5-6 курсів Вінницького національного медичного університету імені Пирогова прийняли військовому присягу на вірність батьківщині та українському народу.

Ці 15 хлопців та 17 дівчат - випускники вузу за власною ініціативою пройшли навчання на кафедрі військової підготовки, аби в майбутньому вони змогли отримати фах військового лікаря-офіцера для роботи в “гарячих точках” планети, в складі миротворчих місій та у зоні АТО.

Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

- На військову кафедру ми брали на навчання за власним бажанням і, на жаль, за власні кошти родин студентів, - розповів завідувач кафедри, доцент, полковник медичної служби Микола Васильович Матвійчук. - На сьогодні це сума в 6400 гривень і всі навчальні години проводились в позаурочний час на базі нашого університету для студентів 5-6 курсів за програмою офіцерів запасу...

- Ці випускники вже готові до роботи в зоні АТО?

- Ми їх підготували перш за все до ступу до військово-медичної академії для здобуття фаху кадрових офіцерів медслужби. Також як офіцери запасу їх можуть мобілізувати до лав Збройних сил України для виконання обов’язків лікаря. А ще ці хлопці та дівчата — справжні патріоти, що в такий важкий, воєнний час витратили сімейні кошти і своє натхнення на здобуття важкої професії — військового лікаря.

Щодо передової, то я повністю впевнений у своїх випускниках! Бо вони пройшли повний курс тактичної медицини та спеціальну практику в нашому військовому шпиталі в роботі із важкопораненими бійцями. Морально і фізично це вже готові лікарі високого фаху для роботи безпосередньо в зоні бойових дій.

Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

- Чому дівчат все таки більше ніж випускників хлопців?

- В нашому вузі традиційний матріархат як серед студентів так і викладачів... Звісно, мені як офіцеру більше хотілось би бачити серед учнів хлопців. Але це не від мене залежить!

Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

- За своїми випускниками в зоні АТО на передовій слідкуєте?

- Так! Можу сказати, що в коаліції медиків-фронтовиків, що пройшли війну на Донбасі, працюють в польових шпиталях та на передовій більше 50% саме випускники Вінницького медуніверситету! І я цим пишаюсь! В тому числі у нас навчався лейтенант Андрій Грачов. А ще 25% усіх лікарів-миротворців у світі також наші вчорашні студенти.

Водночас, пара випускників військової кафедри Надія та Ігор після урочистого фото на пам’ять заявили, що “до передової вони готові! До роботи в екстремальних умовах також! Адже лікар на фронті це ангел-рятівник, психолог, нянька та мама водночас...”

Фото Роман Ковальський

Фото

Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу Понад 30 студентів Вінницького медуніверситету прийняли військову присягу

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Роман Ковальський
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)