ЖЕКи активно укладають договори з мешканцями будинків

11.11.09 07:11 3449 3

З літа цього року мешканці обласного центру сплачують ЖЕКам лише за фактично надані послуги. В обов'язки контор входить і укладання договорів з мешканцями багатоповерхівок. Зараз ця робота активізувалась і знаходиться під особливим контролем в управлінні житлового господарства міської ради.

ЖЕКи активно укладають договори з мешканцями будинків

Наприкінці весни поточного року виконком міської ради прийняв рішення перевести оплату послуг міських ЖЕКів на граничний тариф. З 1 червня на таких умовах почали працювати житлово-експлуатаційні контори Ленінського району, з 1 липня - Замостянського. Відтоді вінничани сплачують ЖЕКам лише за виконані роботи.

Міське управління житлового господарства відпрацювало низку заходів, які мають вплинути на покращення якості житлово-комунальних послуг. Для цього ЖЕКи укладають договори з мешканцями тих будинків, які вони обслуговують. В договорі (зразок якого затверджено рішенням виконкому) чітко прописані всі права і обов'язки обох сторін. ЖЕКи зобов'язуються вчасно і якісно виконувати всі роботи, нараховувати квартплату лише за якісно і вчасно надані послуги. Також працівники контор повинні надавати вінничанам всю необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання і режим надання послуг. Окрім того, ЖЕКи мають звітувати перед жителями багатоповерхівок про розміри витрат, які здійснюються для виконання робіт з утримання будинків і прилеглих територій. І це ще не повний перелік тих обов'язків контор, які прописані в договорі. Жителі будинків згідно цього документу також мають права і обов'язки.

Особливість нових відносин між жителями і ЖЕКами полягає у максимальній відкритості роботи контор перед вінничанами. Наприклад, по завершенню місяця, коли ЖЕКом надавались певні послуги поточному ремонту, складається відповідний Акт. Його в обов'язковому порядку має підписати уповноважений представник будинку. Якщо такого немає, свої підписи ставлять три інші мешканці. Крім цього, в кожному під'їзді має висіти графік здійснення прибирання. Люди можуть проконтролювати його дотримання і, у разі невідповідності з реально виконаними роботам, можуть вжити відповідні заходи.

На сьогодні у місті активно триває процес по укладанню договорів. «Жителі багатоповерхівок мають бути зацікавленими у підписанні такого документу. Таким чином, вони зможуть захистити себе і свої гаманці, коли якість надання послуг ЖЕКами не відповідає вимогам.» - вважає заступник начальника управління, начальник відділу розвитку ОСББ управління житлового господарства Роман Фурман.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Иван
  Иван
  13-11-09, 07:26 | IP:89.21.79...
  Когда наши коммунистические ЖЕКи не наведут порядка в отношениях между жильцами(заказчиками услуг) и собой(исполнителями услуг) до тех пор будут начисляться деньги за невыполненные услуги.Надо что бы наша мерия была инициатором и контролером этого вопроса,а не руководителем и наблюдателем.
 • 2. винничанин
  винничанин
  12-11-09, 02:51 | IP:91.145.230...
  уважаемые винничане , внимательно читайте договора которые пытаются навязывать жеки , там ничего нет в нашу пользу , все только для них , например в одном из пунктов , что они имеют полное право вломится без вашего присутствия в вашу соббственную квартиру , мотивируя тем что там у вас чтото не впорядке с коммуникациями ,и много такого же в том же духе внимательно читайте договор прежде чем подписывать .
 • 1. Ксения
  Ксения
  11-11-09, 13:35 | IP:95.132.133...
  На кого рассчитана данная "новость"? ЖЕКи даже не чешутся, чтобы хоть как-то улучшить свою работу. А так называемые договора - только способ перестраховать себя "ненужных" от последующих претензий жильцов. Что и говорить, ведь для того чтоб подписать этот документ, жильцу надобно посетить ЖЕК в рабочее его время и никакой разъяснительной работы. Внимательно читайте договор. Там ничего о правах жильцов.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)