Про «Жовтень» заговорили у квітні

04.05.06 00:00 2124

У 2004 році ПП «Озуріт» орендувало у Вінниці аварійну будівлю екс-кінотеатру «Жовтень» та почало його реконструкцію в торгово-розважальний комплекс без відповідного дозволу міської ради

Про «Жовтень» заговорили у квітні

Поки ще ніхто не розповсюджувався, скільки коштувало прохідне місце в партійних списках, скажімо, до Вінницької міської ради. Але очевидно, що найбільше за омріяний мандат віддали навіть не шукачі вже неіснуючої недоторканості, а ті, хто добре набив руку на приватизації комунальної землі. Вони добре знають, як швидко відбити і примножити зроблені інвестиції.

Фальшивий кошторис

Начальник УМВС у Вінницькій області Василь Дремлюга повідомив про порушення кримінальних справ щодо посадовців ПП «Озуріт» та державної архітектурно-будівельної комісії управління містобудування і архітектури (УМіА) Вінницької міської ради. Начебто ці добродії разом завдали державі понад 80 тисяч гривень збитку. Яким чином?

Ще у 2004 році ПП «Озуріт» орендувало у Вінниці аварійну будівлю екс-кінотеатру «Жовтень» та почало його реконструкцію в торгово-розважальний комплекс без відповідного дозволу міської ради. Наступного року інспекція державної комісії УМіА склала протокол про очевидне порушення. Відповідно ПП «Озуріт» мало сплатити штраф у розмірі 50  % від кошторису реконструкції. Оскільки кошторис до інспекції підприємство подало в розмірі 106,6 тисячі гривень, покарання склало половину від цієї суми –  53,297 тис. гривень. Однак для затвердження міською радою реконструкції ПП «Озуріт» подало зовсім інший кошторис –  267,3 тисячі гривень! А це означає, що штрафні санкції за самовільну перебудову мали становити половину від останньої суми, тобто 133 з лишнім тисячі гривень. 133‑53=80, це і є вищезгадані збитки.

Проти чиновників УМіА кримінальну справу порушено за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу: зловживання владою, що спричинило важкі наслідки. Проти посадовців ПП «Озуріт» справу порушено за тією ж статтею, а також 2-ю частиною 366-ої: службова фальсифікація, що призвела до важких наслідків.

Постраждають стрілочники?

Той хто відслідковував сесії Вінницької міської ради попереднього скликання, напевне скаже, який саме обранець стоїть за ПП «Озуріт», і кого всі вважають господарем торгово-розважального комплексу «Жовтень». Саме завдяки «даху» власника-депутата (а тепер вже й нового скликання) старенький кінотеатр стаханівськими темпами перетворився на сучасний торговий центр, легко проскочивши зазвичай тривалий бюрократичний марафон і чисельні сесії міськради. А скільки при цьому відбулося великих і дрібних правопорушень, уже жоден прокурор вам точно не скаже.

Однак внаслідок порушених справ можуть постраждати стрілочники-виконавці. Юридично довести причетність депутата до його власності нелегко: все оформлюється на підставних осіб. Можна не сумніватися, що й в УМіА крайнім виявиться рядовий клерк. І це сумно. Зрештою, подібними механізмами вирішують свої земельні питання майже всі заможні люди по всій Україні. Просто тут одного трохи «попалили». Але процес не зупинити…

www.status.net.ua

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)