Про це сьогодні  повідомив обласний військовий комісар, полковник Олег Вінницький. «На військову службу за призовом підлягають офіцери запасу, громадяни України віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра, яким присвоєно відповідне первинне військове звання офіцера запасу та придатні за станом здоров’я. Строк військової служби для осіб офіцерського складу за призовом, становить до 18 місяців»,- поінформував військовий комісар.

Олег Вінницький повідомив, що на виконання наказу Міноборони про призов офіцерів запасу на військову службу до лав ЗСУ, протягом 2017 року у чотири етапи буде призвано 4 тис. чол. з усієї України.

«Тож перші 39 офіцерів запасу (норма для Вінницької області І етапу призову) вже 17-18 червня будуть відправлені на курси допідготовки на 3 місяці. Серед них – 7 жінок. Після цього терміну відбудеться їх розподіл до військових частин. Як правило, це будуть частини забезпечення, тобто тилова робота. Залучення офіцерів до участі в проведенні антитерористичної операції можливе лише у добровільному порядку , за власним бажанням після укладання контракту про проходження військової служби»,- запевнив Олег Вінницький.

39 вінничан-офіцерів запасу за тиждень будуть призвані на військову службу до лав Збройних Сил України

Під час проходження військової служби офіцери запасу виконують обов'язки і користуються правами, пільгами і видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Детально про умови проходження служби та пільги для офіцерів запасу розповів начальник відділу військового обліку і бронювання обласного військового комісаріату, підполковник Олег Гонтаренко: «Для офіцерів запасу, призваних на військову службу діють досить привабливі мотиваційні чинники, зокрема такі:

 • заробітна плата від 9 тисяч гривень;
 • продовольче та речове забезпечення;
 • щорічна оплачувана відпустка;
 •  одноразова щорічна матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань;
 • підйомна допомога при зміні місця служби;
 • безкоштовне лікування та пільгове оздоровлення в закладах МО України;
 • збереження робочого місця на період призову та виплати середньомісячної заробітної плати протягом служби.
 • безоплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом при переведенні на нове місце проходження військової служби, у відрядження, у відпустку у межах України;
 • грошова допомога при звільненні з військової служби;
 • час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх трудового стажу;
 • надання службового житла або грошової компенсації».

Олег Гонтаренко також повідомив, що відповідно до переліку облікових військових спеціальностей, згідно наказу Міноборони від 31 травня, на Вінниччині на даний час налічується 1348 офіцерів запасу, які перебувають на військовому обліку і можуть бути призвані на службу до лав ЗСУ. Переглядів: 2870
Поширень: 0