”Рошен” скорочує жінок

19.04.10 14:43 4965 5

Зросла потреба в кадрах із вищою технічною освітою

”Рошен” скорочує жінок

— Вони хочуть скоротити всіх жінок і залишити чоловіків, — каже працівниця Вінницької кондитерської фабрики ”Рошен” Ганна, 37 років. Не називає свого прізвища, бо боїться покарань.

З початку року на фабриці не продовжують трудові угоди з частиною жінок. Натомість до відділу кадрів на співбесіди для подальшого працевлаштування запрошують чоловіків.

Інженер за освітою 32-річний Михайло Снядовський також прийшов на співбесіду.

— Більшість людей, які стояли в черзі — мої знайомі з політеху, — розповідає Михайло. — Жодної дівчини-претендентки.

Чутки про те, що цукерки на підприємстві будуть робити тільки чоловіки, підтвердили жінки, яких звільнили з роботи.

— Чоловіки більш витривалі, можуть пересувати вантажі, якщо треба, — говорить Олена, яку скоротили на початку року. — А жінки невигідні робітниці — вони то на лікарняному, то в декретній відпустці.

— Не зацікавлені залишати на роботі і тих, кому більше 35 років, — додає 36-річна Тетяна. — Бо ж такі люди мають робочого стажу понад 10 років. Значить, лікарняний доведеться оплачувати 100-відсотково. А ще й за стаж доплачувати.

— На фабриці, де ще 10 років тому жінок працювало 80 відсотків від усього персоналу, відбулися кардинальні зміни, — розповідає голова профспілки підприємства Тетяна Максимова. — Але жінок і зараз кількісно більше. Тому не можна казати, що існує якась диспропорція по гендерній ознаці. До перерозподілу привела поступова автоматизація виробництва, переоснащення цехів та перехід на складніші технології. Зросла потреба в кадрах із вищою технічною освітою. А це вочевидь — чоловіки.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Газета.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Андрій
  Андрій
  24-04-10, 11:24 | IP:109.108.231...
  Шкода, що "Рошен" Тузіка у Вінниці не виробляє :)
 • 4.
  20-04-10, 20:00 | IP:81.30.173...
  Жiнки самi мають боротися коллективно за своi робочi мiсця! Он Олександр написав,що у чергах претендентiв жодноi жiнки(нiбы жiнки у ВУЗах не навчаються).Навчаються i навiть краще багатьох чоловiкiв,i на "серйозних" спецiальностях у досить престижних ВУЗах.Чому не брати жiнок пiсля 35-? Дiти вже виростають(у бiльшостi),та й до пенсii ще 20 рокiв.Вiд своiх звiльнених знайомых передпенсiйного вiку i того ж таки 35-40 дiзналася,що за залишення вимагають хабаря....А який Порошенко добренький був...Загрiб собi земельки побiльше i все йому мало.Гнати таких добродiiв в Вiнничини треба.
 • 3. Мешканець Колишній
  Мешканець Колишній
  20-04-10, 17:06 | IP:38.117.185...
  А от так собі вважаю, шо жінок до канхвєт і блізько не можна підпускати. Бо вони їх дуже полюбляють і майже половини зьідають. Я коли іду на побачення то завжди беру каробку якогось Тузіка чи тама Ведмедика клишоногого. І шо ви думаєте? Півгодини - і коробки немає! Ну і як після цього мона допускати жінок до виробництва отого Тузіка???
 • 2. Олександр Квасневський
  Олександр Квасневський
  20-04-10, 13:35 | IP:109.108.243...
  СКОРОЧУЮТЬ - на ВКФ ключове слово. Про наслідки, напевне, мало думають. Я вважаю, що природньо жінкам виконувати монотонну роботу, а чоловікам - напружену. Якщо низькокваліфіковану роботу - мийка обладнання, виконування операцій по укладанню продукції в тару (які далеко не у всіх цехах механізовані) та подібні примусити виконувати людину із вищою освітою (а я гадаю, саме таким надається перевага при наборі на роботу) - хіба це прогрес і раціоналізм? Це ж викличе когнітивний диссонанс і деградацію особистості!
  І ще уявіть собі, коли ви добропорядно виконуєте свої обов'язки, але через запарку (не по вашій вині) не в змозі підтримувати своє робоче місце у чистоті (оскільки пріоритет встановили на якості продукції - так задекларовано в цілях компанії, наскільки я пам'ятаю чи це лише декларація, не більше?) і тут повз вас проходить "технолог" (шкода, що не інженер-технолог) і робить вам недоречні зауваження, замість того, щоб взяти на себе свою частину обов'язків.
  А "технологів"-жінок залишать? А начальників цехів? Чм керівництво вважає, що на цьому рівні жінки справляються вже краще чоловіків (чи, можливо, тому, що треба працювати десь родичам-нездарам-нахабам, які не вміють організовувати, а лише прагнуть відчути свою зверхність над кимось, принижуючи їх гідність і заважають працювати задля досягнення поставлених цілей компанії)?
 • 1. DINOSAUR
  DINOSAUR
  19-04-10, 18:31 | IP:217.30.205...
  Та сокращают женщин, и отмазки тут не проходят. И не в автоматизации дело, есть множество конфет которые производятся ещё на том старом оборудовании на котором производили и 10 лет назад.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)