Готель "Савой" забрали у турків та віддали Вінницькому апеляційному адміністративному суду

01.07.10 10:30 3985 7

Вінницький апеляційний адміністративний суд «оселиться» в центрі міста

Готель "Савой" забрали у турків та віддали Вінницькому апеляційному адміністративному суду

Вінницька обласна Рада вирішила передати в оренду будівлю готелю «Савой» по вул. Соборній для розміщення Вінницького апеляційного адміністративного суду. Про це сказано у відповідному рішенні облради.

Обласна рада відгукнулась на клопотання Вищого адміністративного суду України. Відтепер, в приміщенні найвідомішого у місті готелю розміститься Вінницький апеляційний адміністративний суд, який обслуговує чотири області. Державній установі будівлю передали у довгострокову оренду, сам готель лишається у спільній власності територіальних громад.

За словами голови облради Григорія Заболотного, пам’ятка архітектури може розраховувати на реставрацію.

Як повідомлялося раніше, готель "Савой" у центрі Вінниці віддали туркам на 25 років за 65 тис. гривень / місяць. Але орендар після конкурсу відмовився від готелю.

Для довідки:
Готель „Савой" – пам’ятка місцевого значення. Збудований у 1912-1913 рр. за проектом архітектора Григорія Артинова. „Савой" був першою шестиповерховою будівлею у Вінниці, з першим у місті електричним ліфтом. Готель був обладнаний центральним водяним опаленням. У 1919 році у „Савої" розмістився уряд УНР, на чолі з Симоном Петлюрою.

До 1943 року у готелю був шостий мансардний поверх, він згорів і відновлювати його не стали. Після війни будівлю повністю відновили лише у 1953 році. В радянські часи „Савой" був перейменований в „Україну".

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 7. Вітя
  Вітя
  09-07-10, 13:35 | IP:77.121.114...
  Турецька фірма ”Босфор” мала платити місту 66 тис. грн щомісяця та повністю провести реконструкцію готелю, а тепер, завдяки Заболотному, суд буде платити місту орендну плату ОДНУ грн на рік, і ніякої реконструкції, а лише подальша руйнація будівлі + пробки в центрі міста, оскільки люди будуть приїжджати з трьох областей, а парковка не передбачена
 • 6. Gapochka
  Gapochka
  09-07-10, 13:11 | IP:193.107.105...
  можна подумати, що судді будуть за хабарі підтримувати будівлю в належному стані. загадять ще більше, ніж зараз...
 • 5. оса
  оса
  01-07-10, 21:52 | IP:95.135.208...
  Це однозначно знищення памятки. Ще одна втрата для історичного середовища міста. Кількість втрачених туристів у перспективі не співмірна з кількістю відвідувачів суду. А ціна місця в готелі, де розміщувався уряд Петлюри і повно всяких відомих діячів, жавала би до бюджету значно більше.
 • 4. АнДр
  АнДр
  01-07-10, 14:02 | IP:77.121.127...
  Печально. Здание изначально строилось как гостинница. А теперь придётся переоборудовать. А это всё же "пам’ятка". Которая "може" получит деньги, а может и нет на реставрацию. Там всё запущено - с улицы видно. И зачем суду такой шик? Понимаю, вопрос глупый.
 • 3. Олександр
  Олександр
  01-07-10, 12:13 | IP:178.93.49...
  Вінницький апеляційний адміністративний суд у нашому місті має бути з березня 2009 року, але його НЕМАЄ. Слава богу що хоч зараз вже вирішилось місце для його перебування. Вінницький апеляційний адмінистративний суд буде обслуговувати декілька областей, і це дуже престижно для міста, з декількох областей люди будуть їхати до нас, користуватись міськими послугами, харчуванням, магазинами, готелями, а це прибуток до місцевого бюджету.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)