Вінницька телевежа цього року виросла на 4 см

20.07.10 07:30 13892 3

Телевізійна вежа Вінниці має висоту 354 метри.

Вінницька телевежа цього року виросла на 4 см

Так як вона побудована зі сталі, то згідно з підрахунками, при температурі в +32 градуси вежа "витягується" на чотири сантиметри. На жаль, додаткові сантиметри не допоможуть нашій вежі піднятися вище 15 місця в списку найбільш висотних споруд людства. На 14 місці радіо і телевізійна вежа Тяньцзінь, яка вища за нашу на 14 (!) метрів.

Вінницька телевежа (фото Олега Волощука)

І все ж вінницька телеантена хоч і не вища всіх, але дуже примітна і унікальна навіть в компанії башт-акселератів світу. Справа в тому, що вона серед подібних висотних будівель є самим заслуженим ветераном, так як була споруджена ще в 1961 році. У двадцятці найвищих споруд світу немає і вже ніколи не буде подібних "аксакалів". Для довідки скажу, що серед 35 веж, що входять до довідкової добірки Вікіпедії,  лише паризька і токійська телевежі старіші за нашу. До речі, японська вежа з 1958 року змогла пропустити через свій оглядовий майданчик більше 150 мільйонів туристів. Наша вежа таких рекордів встановлювати не мала можливості через відсутність функціональних можливостей.

Телевышка. Автор фото: Александр Дехтяр

Через відсутність оглядового майданчика доступного туристам наша вежа не входить до Всесвітньої федерації висотних башт (The World Federation of Great Towers), унікальне співтовариство, яке об'єднує не людей, а споруди.

Туди ж зачинені двері і для найбільш високої вежі в Україні - вежі на Сирці в Києві. Цікава історія створення її проекту. Він був зроблений київським проектним інститутом у рамках конкурсу для Москви, але там вирішили будувати бетонну конструкцію. Так що стало в нагоді дома. І тим не менш "матері міст руських" знадобилося цілих 12 років, щоб побудувати споруду вище, ніж в обласному центрі над Бугом.

Читати про всі телевежі...

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Александр Шемет
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Читач
  Читач
  21-07-10, 19:15 | IP:93.183.244...
  Виправте помилки. Забагато.
 • 2. Cерго
  Cерго
  20-07-10, 12:51 | IP:95.135.175...
  А в правом верхнем углу мой дом.
 • 1. Олександр
  Олександр
  20-07-10, 08:39 | IP:92.112.184...
  З переходом на цифрове телебачення, яке вже у Вінниці є давно, це вежа втратить свою необхідність, так як будувалась для військово промислового комплексу. В мирних цілях вона використовується на 8-15%.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)