Вінницький ламповий завод ліквідовано

11.10.10 12:08 11657 1

В Україні стало одним підприємством менше

Вінницький ламповий завод ліквідовано

У жовтні припинив своє існування Вінницький ламповий завод, який колись входив до складу найбільших виробників електротехніки в країні. Його ліквідація стала для країни втратою майже 20 млн грн. Вердикт, що поставив хрест на існуванні ВАТ «Вінницький ламповий завод», Господарський суд Вінницької області прийняв 28 вересня. Суд затвердив ліквідаційний баланс підприємства, наданий ліквідатором Сергієм Ткачуком, і постановив ліквідувати ВАТ як юридичну особу. Згідно з рішенням суду через відсутність у заводу будь-якого майна всі його борги були списані.

Отже, ключові кредитори ВАТ, які представляють державу - Державний комітет України з матеріального резерву (вимоги на суму 6,4 млн грн.), Податкова інспекція Вінниці (5,55 млн грн.) та Пенсійний фонд (1,77 млн грн.), - залишилися ні з чим. Разом з ними постраждав і Фонд державного майна України, який до останнього часу володів 24,57% акцій боржника. Адже після завершення ліквідації вінницького підприємства держчастка в його статутному капіталі номінальною вартістю 4,34 млн грн., від якої приватизаційне відомство так і не встигло позбутися, перестала існувати разом з самим боржником. Таке завершення тернистого шляху Вінницького лампового заводу можна вважати прогнозованим.

Як вже повідомляла «ДС», процес банкрутства стартував ще в 1997 р. У той час підприємство, створене на базі державного виробничого об'єднання «Жовтень», було одним з найбільших в країні виробників скляних трубок для кінескопів і ламп денного освітлення, а також вакуумних індикаторів, мікросхем і транзисторів. Тим не менш технологічний прогрес для заводу, на якому в середині 90-х років працювало майже 5 тис. осіб, обернувся дуже важливими фінансовими проблемами, через що його кредитори погодили відчуження активів свого боржника. Майно лампового підприємства (нерухоме майно та обладнання на земельній ділянці 36 га) було передано сімферопольській компанії «Аспект», заснованої кримськими бізнесменами Віталієм Храмовим і Андрієм Медяковим, які погодилися навзаєм погасити близько 17 млн грн. кредиторської заборгованості ВАТ.

На базі виведених з підприємства активів сімферопольці створили ЗАТ «Ламповий завод», яке постаивло за намір стати провідним в Україні постачальником енергозберігаючих ламп. Крім того, «Аспект» почав реалізацію проекту відновлення цеху з випуску скла у Вінниці. Для цього пани Храмов та Медяків створили ТОВ «Вінницький завод склотари» і залучили столичних партнерів - київську фірму «Укртара-Інвест» Анатолія Волковського і Віктора Рибальченко. Проте обидва даних проекта, проіснувавши декілька років, так і не надали ніякого ефекту, і в підсумку в 2007 р. майно ЗАТ «Ламповий завод» і ТОВ «Вінницький завод склотари» було розпродано, а самі підприємства ліквідовані.

Вінницький ламповий завод, позбавлений всіх значимих активів, тим часом продовжував існувати на папері, а його кредитори не втрачали надії на повернення своїх грошей, виплату яких сімферопольці всіляко затягували. При цьому ліквідувати підприємство було важко, тому що державна частка в його капіталі до середини 2008 р. становила 28,6%. А це поширювало на завод дію мораторію на примусову реалізацію майна, як підприємства з держчасткою понад 25%.

Але в підсумку простягнути руку допомоги «Аспекту» вирішило регіональне відділення Фонду державного майна у Вінницькій області. На початку 2008 р. ФДМУ несподівано позбувся від 4% акцій підприємства, без особливого розголосу продавши їх невідомому покупцеві. У результаті держчастка в капіталі заводу скоротилася до 24,57%. Чим було продиктоване таке рішення, невідомо до цього дня. Тим не менш факт залишається фактом: саме це дозволило визнати Вінницький ламповий завод банкрутом у червні 2008 р. і благополучно його ліквідувати в нинішньому році. А те, що держава через це втратило майже 20 млн грн., здається, вже нікого не буде цікавити.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:vsesmi.ru
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. Витя
    Витя
    11-10-10, 15:50 | IP:77.121.114...
    Акционерное общество закрытого типа "Аспект" приобрело в 1998 году обанкротившейся Винницкий ламповой завод, на котором во времена СССР работали более трёх тысяч человек, производивших начинку электронных устройств оборонного назначения. Что удивляет: имуществом стоимостью более 130 миллионов гривен "Аспект" завладел всего лишь за обещание погасить задолженность по зарплате (около миллиона гривен) и уплатить кредиторам 15,6 миллиона гривен. Столь сомнительная сделка была легализована решением Хозяйственного суда Винницы. Случай подобной благосклонности судебных органов к "Аспекту", как выяснилось в ходе нашего расследования, далеко не единичный.
    Эпизод с винницким заводом показателен ещё и тем, что именно на "лампочке" была "обкатана" классическая рейдерская схема. Выглядит она следующим образом. Для начала рейдеры пытаются получить неформальный контроль над руководителем предприятия. Делают это различными способами, чаще всего подкупают. После этого заинтересованный руководитель с превышением служебных полномочий подписывает соглашения, в соответствии с которыми имущество предприятия отдаётся рейдерам за искусственно созданные долги или обещания по их погашению. В состав проданного включается и то имущество, которое рейдеры хотят узаконить как своё. Регистрация прав в БТИ в большинстве случаев не осуществляется, потому как при таких обстоятельствах и по данным документам она невозможна. Естественно, вскоре начинаются суды с настоящим владельцем. Но, щедро оплачивая нужные решения служителей Фемиды, рейдеры затягивают процесс на многие годы. Сами тем временем пользуются имуществом по своему усмотрению, вгоняют предприятие в долги и банкротят его.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)