Вінницька область першою в Україні відпрацювала механізм повернення храмів у власність церковних громад

28.10.10 08:00 2691 3

Дорога кожного веде до храму, якщо храм є у твоїй душі. Ці слова можуть охарактеризувати стан будь-якої людини. Адже релігія - віра у Бога, є одним із наріжних каменів існування людини.

Вінницька область першою в Україні відпрацювала механізм повернення храмів у власність церковних громад

Саме про стан та тенденції розвитку релігійної ситуації і державно-церковних відносин у Вінницькій області в ході прес-конференції, яка відбулась 27 жовтня розповів начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Ігор Салецький.

Він повідомив, що релігійні організації навчились користуватися правами, гарантованими їм чинним законодавством про свободу совісті та релігійні організації, і, при потребі, і відстоювати їх, в дійсності ставши самодостатніми, незалежними від світських інституцій.

Змінилися і основні риси, які раніше характеризували міжконфесійні стосунки на Вінниччині. За останні роки вони стали виваженими, толерантними терпимими.

Начальник відділу у справах релігій охарактеризував стан релігійної мережі на осінь цього року. На 1 вересня в області діють 2052 релігійні організації 35 конфесій. Найвпливовішою складовою релігійного життя в області залишається православ’я – 1259 релігійних організацій, що становить 61, 3 % релігійної мережі. За кількістю віруючих та релігійних організацій найчисельнішою в області залишається Українська православна церква (951 релігійна організація). 232 релігійні організації нараховує Українська православна церква Київського патріархату. Незмінною залишається мережа релігійних організацій Української автокефальної православної церкви – 53 організації. Ще 14 нараховує Руська православна старообрядницька церква. Інші православні релігійні громади мають 9 релігійних утворень. Щодо католицизму, то на Вінниччині представлена Українська греко-католицька церква (17 організацій), Римо-католицька церква (130 релігійних організацій).

До протестанських деномінацій в області належить 579 релігійних організацій 19 конфесій. Загалом 97,7 % релігійних організацій області мають християнське походження. Що ж до інших 2,3 % в області діють 47 нехристиянських релігійних організацій 7 конфесій.

За словами Ігоря Салецького хоча в області ще є багато населених пунктів, де немає жодної релігійної організації (здебільшого це села, в яких проживає мало людей) – мережа церковно-релігійних інституцій задовольняє релігійні потреби поліконфесійного населення Вінниччини.

Одним із свідчень стабільної релігійної ситуації в області високопосадовець вважає невелику кількість міжконфесійних конфліктів, в тому числі завдяки утвореній у 2005 році Раді церков в релігійних організацій при голові облдержадміністрації.

Також одним із ключових досягнень останніх років стало Вінницька область першою в Україні відпрацювала механізм повернення храмів і культових будівель у володіння церкви. З 2008 року органами державної влади повернено у власність історичним власникам близько 2-х десятків культових споруд.

Крім цього одним із основних напрямків діяльності церковних інституцій області виступає благочинність. Зокрема, вони постійно беруть участь у Всеукраїнській акції «Милосердя».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Гєннадий Владимирович
  Гєннадий Владимирович
  29-10-10, 00:15 | IP:109.108.255...
  Какоето страное положение. В конституции упоминается такой "исторический деятель" - Бог. в качестве одного из вдохновителей укр. конститут. Какой? Чей? из желтого металла? православный, языческий, католический, протестантский, иудейский. или бог древних греков , римлян? ведь демократия - изобретение, поклонявшихся образам своего бога, древнего языческого народа. и наша конституция за демократию древнего языческого народа, и следовательно писавших её вдохновляли языческие боги греков, римлян. и следовательно один из них упоминается в конституции Украины. но государство отделено от религии. тогда почему будущий президент даёт клятву на религиозной книге, которая вообще ЗАПРЕЩАЕТ давать клятвы, какие бы то ни было? "....НЕ КЛЯНИСЬ ни небом.... ни землёй....." написано в ней
 • 2. Гєннадий Владимирович
  Гєннадий Владимирович
  28-10-10, 23:54 | IP:109.108.255...
  Православие - БЕДА Украины. Вспоните к какому превороту привело православие в 1917 г., какой кризис пришел в 90-х после целенаправленной насильной пропагаднды православия государством (монопольными и единственными на всю ссср телеканалами, газетатами) в перестроечное время. ведь кроме как о православии атеистическое государство в то время не говорило в положительных выражениях. А что творится в православной Руси? Ни словами не рассказать ни пером не описать - цензура. "Познайте истину и истина сделает вас свободными". кроме порабощения российское православие ничего не несёт
 • 1. Дмитро
  Дмитро
  28-10-10, 12:49 | IP:217.30.203...
  Навсегда останется ПОЗОРОМ для Винницы, для нас, ее жителей, для представителей церкви, особенно, православной, - варварское, жестокое уничтожение органа и закрытие Органного Зала. Ганьба!!!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)