У Вінниці пояснювали особливості виходу на пенсію після реформи

21.01.11 14:08 4862 3

У Вінниці відбулось обговорення законопроекту про пенсійну реформу

У Вінниці пояснювали особливості виходу на пенсію після реформи

У Вінниці пояснювали особливості виходу на пенсію після реформиНаступного місяця у Верховній Раді України розпочнеться обговорення законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». У цьому законопроекті передбачено пропозиції щодо удосконалення солідарної системи та пропозиції по запровадженню накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування. Про особливості проведення пенсійної реформи в Україні 20 січня йшлося на семінарі, який провела заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика.

«В Україні передбачене існування трирівневої системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - солідарна (1 рівень), накопичувальна (2 рівень) та недержавного пенсійного забезпечення (3 рівень), - говорить Лариса Дика. - На сьогоднішній день Урядом підготовлено законопроект щодо збалансування діючої солідарної системи та запровадження 2-го рівня пенсійної системи, який дасть змогу урізноманітнити джерела доходів майбутніх пенсіонерів і забезпечити більш високий рівень пенсій».

Відповідно до законопроекту, адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснюватиметься через Пенсійний фонд України. Вже через 2 роки після запровадження сплати страхових внесків до цієї системи її учасники матимуть право обирати недержавні пенсійні фонди, в яких накопичуватимуться їх пенсійні кошти.

Для врегулювання надвисоких пенсій державних службовців (понад 10 тисяч гривень) реформою передбачається обмеження максимального розміру пенсійного забезпечення на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму (на сьогоднішній день це 8808 гривень) для осіб, які втратили працездатність. Також законопроектом передбачається вже з 2013 року підвищення пенсійного віку для чоловіків, які знаходяться на державній службі до 62 років.

Для лікарів, освітян та працівників культури, переважна більшість яких продовжує працювати і після досягнення загальновстановленого пенсійного віку, передбачається певне заохочення щодо праці у бюджетній сфері. В зв'язку із низьким розміром заробітної плати, а, відповідно, і пенсії, бюджетникам при виході на заслужений відпочинок передбачається одноразова грошова допомога у розмірі десяти призначених місячних пенсій. Крім того, законопроектом збережено право на пенсію за вислугу років, тобто за наявності 25 років спеціального стажу призначається пенсія незалежно від віку.

Законопроект передбачає також внести певні зміни до пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Так, зокрема, розглядатиметься питання скорочення деяких пільг для усунення можливості виходу на пенсію у 30 - 35 річному віці. Крім того, період перебування на військовій службі буде збільшено з 20 до 25 календарних років. Що стосується військових (пожежників та інших службовців), які мають тривалу вислугу років, жодні зміни їх не стосуватимуться і вони отримуватимуть пенсії в тих же розмірах, що і на сьогодні.

Крім того, із початком пенсійної реформи розпочнеться «десятирічка» по збільшенню пенсійного віку. Кожного року для жінок на 6 місяців збільшуватимуть пенсійний вік з 55 до 60 років. За таке підвищення віку пенсія жінок кожних півроку збільшуватиметься на 2,5 %, тобто за 10 років розмір пенсії може зрости максимально на 25%.

Пенсійна реформа передбачає також спрощення самої процедури призначення пенсії. Для її обчислення враховуватиметься заробітна плата лише за даними системи персоніфікованого обліку. При цьому зберігаються нині існуючі правила «оптимізації» заробітку, які навіть певною мірою розширяться. Це дасть можливість позбавити майбутніх пенсіонерів від необхідності надавати документи про зарплату більш ніж 10-20-річної давнини, пошуку старих архівів, ліквідованих підприємств, запобігати фальсифікації довідок. В той же час, залишиться діючий порядок визначення заробітку для тих, хто за період з 2000 року не набув достатнього страхового стажу.

Для довідки:

За статистичними даними, в Україні налічується 13,7 млн. пенсіонерів. В даний час на 88 людей поважного віку припадає 100 осіб, що сплачують пенсійні внески. Якщо реформу не провести, то у 2025 році один працюючий утримуватиме одного пенсіонера. У 2050 р. вже буде 125 пенсіонерів на 100 працюючих громадян.

Сьогодні понад дві третини пенсіонерів отримує розмір пенсій до 1 тис. гривень. У той же час середній розмір «спеціальних» пенсій щонайменше у 2,5 рази перевищує середній розмір пенсії, призначеної на загальних умовах. На даний час існує також і розрив між розмірами пенсій жінок і чоловіків. Для жінок встановлено нижчу межу працездатного віку, вони мають меншу тривалість стажу, заробітна плата жінок в середньому майже на 30% нижча, ніж у чоловіків. Тобто, існує ще й гендерна нерівність. У цифрах це виглядає так: середній розмір пенсії за віком у жінок становить 872,6 грн., у чоловіків - 1327,06 грн. Отже, розмір пенсії за віком жінок майже на 30 % менший за розмір пенсії за віком чоловіків. Крім того, у зв'язку з найнижчим рівнем депопуляції України серед країн Євросоюзу стрімко зростає навантаження щодо пенсійних відрахувань на робоче місце.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. poma
  poma
  23-01-11, 14:48 | IP:109.86.246...
  Вот расчёты того как наше государство дурит нас на пенсионных отчислениях.берём зарплату в 2300 грн в месяц (это средняя в Украине) Обязательные пенсионные отчисления 766 грн каждый месяц .Берём стаж 40 лет (с 20 лет до 60).За год пенсионный фонд получает с меня 9200 грн. Умножаем на 40 лет получаем 370000 грн.Это триста семьдесят тысяч грн!!!! т.е с меня ПФ получил эти деньги.Берём простое решение .По сегодняшним расценкам по депозитам 10-12 % ложим в банк и получаем без головной боли 44000 грн в год или в месяц 3680грн. Хотя реально за 40 лет мои деньги на депозите постепенно превратяться не в 370000 а в приблизительно в 450000-470000 арефметическая прогрессирующая .Что ж мы имеем Государство за 40 лет моего труда получило в свой фонд 500000 грн Вышел я на пенсию, в 60 лет помер в 65.Вопрос -куда пойдут мои 500000 грн??? Второй вопрос почему мне пенсию положут минимальную или 40%%%????? от зарплаты-800 грн.А мне по моим деньгам положено 3600..Ответ прост.Моими деньгами прижиненно будут пользоваться льготные заслуженные пенсионеры (депутаты генералы прокуроры судьи и т.д Которые просидели на бюджетных
  деньгах в зарплате опять же полученных от меня в виде налогов и далее будут опять пользоваться моими деньгами.А они живут они до 80-85 лет так как и мед.и и обед у них лучше Вот эта суть пенсинных фондов забирать у меня всю жизнь по 33% и отдать мне какие то процентики (2-3) и отправить меня побыстрее в гроб чтобы я не пользовался моими деньгами . А кто мне ответит- куда деваются деньги умерших пенсионеров??? По 370 тыс с каждого умершего .Правильно на содерджание чиновников ПФ и на распил бабла между собой.Один миллион умерших и плативших в пенсионный фонд хотя бы 20 лет за время незалежности и хотя бы 175 000 грн положивших это 175.000.000.000 СТО СЕМЬДЕСЯТ МИЛЛИАРДОВ ГРИВЕН Подумайте над этой цифрой!!!! Куда бабло делось???Пусть я немного взял крутые проценты по депозиту пусть будет 6-7% по депозиту (мировые проценты помещаемых гос средств и ПФ) и то я должен буду получит 3000 грн но никак не 800 Вот тут статеечка posovesti.com.ua как они хотят реорганизовать пенсионное обеспечение Но вот беда мы то столько не живём и поэтому не воспользуемся минимальной пенсией аж в 1020 грн
 • 2. Фома
  Фома
  22-01-11, 18:03 | IP:77.121.104...
  У нас в государстве пенсию скорее будут забирать, чем отдавать. Таковы реалии. Старость себе реально обеспечат только те кто у руля. За счет всех остальных. Вот вкратце и цель реформы.
 • 1. hbnf
  hbnf
  21-01-11, 20:26 | IP:92.113.156...
  Суть пенсионной реформы – лишить пенсионеров законно заработанных ними денег, посадить всех, кроме чиновников и спецпенсионеров, на минимальную пенсию (750 грн.).
  Повышение пенсионного возраста НЕ самое страшное в этой реформе:
  1. Учет заработков будет только после июля 2000 года (когда возраст такой (женщинам за 45, мужчинам за 50), что на приличную работу не устроишься, так это еще и кризисные годы). И это цинично прикрывается заботой о людях.
  2. Увеличение страхового стажа для назначения пенсии в МИНИМАЛЬНОМ размере с 20 лет для женщин и 25 лет для мужчин, до 30 и 35 лет.

  3. Определение среднего заработка по стране для начисления пенсии исходя не из 1-го последнего года, а из трёх.

  4. Также по ныне действующему закону, надбавку за сверхнормативный стаж приплюсовывали сверх минимальной пенсии по возрасту, что увеличивало размер пенсионной выплаты. Теперь ее «спрячут» в сам размер минимальной пенсии.
  Точно так же «спрячут» обещанные 2,5% надбавки обещанной женщинам.

  Исходя даже из этих перечисленных причин, человеку труда, который создаёт все материальные ценности, светит минимальная пенсия (750 грн.).
  НИКАКОГО ОБСУЖДЕНИЯ РЕФОРМЫ НЕТ , просто разъясняют, что мы нагло залезем вам в карман, так необходимо.

  Так какой смысл работать и платить налоги? Если примут ТАКУЮ реформу многие УЙДУТ В ТЕНЬ. Лучше получать больше в конверте, все равно пенсия всем «светит» минимальная.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)