Вінницьке тубвідділення лікарів почало бунт

25.01.11 09:23 8404 10

Бунт у Вінницькій психлікарні.

Вінницьке тубвідділення лікарів почало бунт

Головні заколотники – працівники психо-туберкульозного відділення.

Вони випадково дізналися, що адміністрація мед закладу вже кілька років не виплачує їм 50% надбавки за інтенсивність і напруженість праці. А справу вони мають з пацієнтами, в яких крім психічних розладів ще й туберкульоз зі СНІДом. Прохання у мирний спосіб розтлумачити, чому гроші не нараховуються, успіхом не увінчалися, і медики звернулись до суду. Відтоді конфлікт набирає обертів: людей звільняють, виписують догани і навіть погрожують фізичною розправою. Адміністрація лікарні усе заперечує. Мовляв, працює у межах бюджету.

Ірина Скосар, журналістка: “Поборемо туберкульоз у масштабах країни. Утім воювати із сухотами скоро буде нікому. Чверть медичного персоналу хворіла чи хворіє на сухоти. А декому навіть у суді приходиться виборювати свої невиплачені надбавки”.

Глухе село під Вінницею. У ньому психіатрична лікарня. Велика. Єдина на дві області. Сімдесят ліжок для душевнохворих, у яких крім психічних розладів ще й туберкульоз зі СНІДом.

У половини недужих – відкрита форма туберкульозу. Молодший медперсонал тубвідділу працює, як на війні, а з засобів захисту - лишень саморобні марлеві пов’язки. Брак дезрозчинів і одноразових масок. Спеціальних із фільтрами – взагалі ніхто не бачив. Обуренню не було меж, коли дізналися, що недоотримують своїх же грошей.

Світлана Сосулєва, старша медсестра туберкульозного відділення Вінницької психіатричної лікарні №2: “Нам не виплачували 50% до посадового окладу з метою профілактики професійного зараження туберкульозом. У нас є багато молодих людей, багато є людей, які перехворіли”.

Ось вони - революціонери і заколотники. До судової тяганини, - їхній інфекційний відділ у лікарні вважали зразковим. Тепер дошка пошани порожня. Завідувачку звільнили, зі старшої медсестри зняли вищу категорію. А медична рада засудила всіх за непокору.

Лідерка лікарняної опозиції туберкульоз підхопила в своєму ж рідному відділенні. Вона перша і єдина, хто домігся того, щоб її недугу визнали - професійним захворюванням. Щоправда, окрім папірця - це не дає жодних дивідентів. Боротьба за виплати надбавок Світлані вже коштувала посади. До того ж їй і її родині почали погрожувати.

Світлана Сосулєва, старша медсестра туберкульозного відділення Вінницької психіатричної лікарні №2: “Якщо ти не забереш свою заяву з суду і не примусиш працівників це зробити, значить головний лікар найме бандюків і твою дитину привезуть пошматовану”.

Головний лікар усі закиди підлеглої медсестри заперечує.

Михайло Сокур, головний лікар Вінницької обласної психіатричної лікарні №2: “Брехня на брехні. Скрізь брехня. Отот шо дихне, то брехне”.

Утім, відразу дозволяє собі досить неоднозначні висловлювання.

Михайло Сокур, головний лікар Вінницької обласної психіатричної лікарні №2: “Сосулєва попрала усе і увесь порядок нагляду за психічно хворими – і зробила свою контору короче і все.. За це вона і страждає і постраждає щє. Вона не може працювати старшою медичною сестрою”.

Звести медичний конфлікт до банальної антипатії двох людей не вдається. Бо обласна програма протидії туберкульозу таки існує. У цьому документі чорним по білому написано: 50 відсотків за інтенсивність платити лікарям таки мають. Утім, пан Сокур за документ програму облради не вважає.

Михайло Сокур, головний лікар Вінницької обласної психіатричної лікарні №2: “Це получається якась програма, є державні програми які не виконуються на 100 % вони лише на 30% виконуються і що на них подають в суд?”

Проливає світло Вінницьке управління охорони здоров’я.

Ірина Шевчук, начальник відділу економіки фінансування управління охорони здоров’я Вінницької ОДА: “Має бути додаткове фінансування з обласної ради. Такого виділення додаткових коштів не було. Жодного разу”.

До того ж адміністрація лікарні знайшла юридичну зачіпку. Мовляв, надбавку персоналу і не повинні нараховувати, бо вони Тубвідділення, а не Тублікарня. Утім, заколотники здаватися не збираються. І стоять на своєму – туберкульоз всюди однаковий. І вже готують позов до Європейського суду.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Репортер
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 10. Светка
  Светка
  29-09-11, 13:08 | IP:91.198.249...
  Yет, ну я вообще в шоке с всего этого. Я тоже сдесь работаю... И много чего знаю... Если 4 отделения добивается чтобы им платили надбавки то почему тогда только им. В других отделениях тоже есть пацэнты которые переболели туберкульозом и как всем известно он может открытся в люой момент а мы сотрудники тоже попадаем под угрозу заразится. Ну я считаю что работай так как работаешь и не лезь туда куда не надо.
 • 9. ВОПЛ№2
  ВОПЛ№2
  27-01-11, 21:13 | IP:109.108.251...
  Вибачте за нашу жорстокість.А тобі ще не раз нарахуєм.
 • 8. мируха
  мируха
  27-01-11, 10:23 | IP:91.198.249...
  я працюю медсестрою в тубвідділенні цієї лікарні. Випадково бухгалтерія лікарні нарахувала мені зарплатні за місяць 100000гривень.напевно через збій у комппрограмі. я як хороший пацан забрав всі гроші собі. роздав борги, накупи всілякої ярунди, на море поїхав- відпочив. а які наслідки - бухгалтерша віддала свої особисті кошти в казну (бо я пригрозив їй розправою), моя жінка не народила дитину (викидиш.) о такий я МИРУХА
 • 7. Doc
  Doc
  26-01-11, 11:54 | IP:91.198.249...
  а я знаю че за всем этим стоит Малина
 • 6. DJ
  DJ
  26-01-11, 11:49 | IP:91.198.249...
  Я не вірю в те що, Сокур міг погрожувати цій бунтівниці. Я особисто Светку Сосулеву знаю це дуже Н Е П О Р Я Д Н А людинка. Вона дуже полюбляє "пити кровушку".Не потрібно бути психологом - подивіться уважно ролик дле вона оворить про погрози - очі бігають вправо-вліво вверх-вниз --- Бреше.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)