Починається комп’ютеризація лікарень Вінниці

04.02.11 09:13 3819 7

Введуть електронні медичні картки

Починається комп’ютеризація лікарень Вінниці

Наталія Венцківська— Міськрада закупить комп’ютери, принтери для дитячої поліклініки №2 та поліклініки №3. З них почнеться комп’ютеризація лікарень Вінниці, — розповідає 54-річна Наталія Венцківська, начальник інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Вінницької міськради. — Проект розрахований на п’ять років. Потребує більше як 10 мільйонів гривень. На цей рік із бюджету мають виділити мільйон 800 тисяч гривень.

Що дасть ця програма?

— Позбудемося черг. Лікар зможе прийняти більше пацієнтів. Адже економиться час на записуванні в історію хвороби. Лікар тільки спілкуватиметься з пацієнтом, обстежуватиме його, а медсестра в цей час буде відмічати на спеціальному файлі всі його скарги. Потім всі записи роздруковуються і приєднуються до паперової картки. Згодом введеться електронна медична картка. Прийомні часи будуть розписані. Пацієнт не буде сидіти по 2 години під кабінетом. Він приходитиме на той час, на який його записали. Попередній запис на прийом можна зробити у телефонному режимі.

Але до деяких спеціалістів і зараз потрібно записуватися. Тепер запис буде й до терапевта?

— Тільки до терапевта. До вузького спеціаліста можна буде попасти за його направленням, педіатра чи сімейного лікаря. Ці лікарі визначатимуть, чи потрібні пацієнту додаткові консультації, скажімо, кардіолога чи гастроентеролога.

Направлення лікаря швидкої допомоги теж підійде?

— Так. Взагалі, й для лікарів ”швидкої” комп’ютеризація стане у великій пригоді. Адже всі результати обстежень будуть одразу відомі. Знати, чи перехворів гепатитом, чи зробив флюорографію. Всю картину хвороби знатимуть. А відповідно, й дієво допомагати хворому. Взагалі, медицина стане більш прозорою. Щезнуть дописки та виправлення заднім числом у медичних картках.

Цей проект дозволить також відстежувати, яких спеціалістів потребує місто. Буде видно, на скільки відсотків завантажені, наприклад, кардіологи. Якщо на 70, треба скорочувати. Якщо на 150, потрібно додатково приймати на роботу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:gazeta.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 7. Гєннадий Владимирович
  Гєннадий Владимирович
  05-02-11, 01:35 | IP:178.94.142...
  Если бы бизнесмены вместо православия и всяких церквей финансировали больницы - все они были бы самые савременные и давно кампютеризированые.
  выделить 10000 на церковь - ума хватает, а на больницу для евроремонта и оборудование, нет. а когда кто либо из них сломает ногу, или кровотечение, куда "побежит" в первую очередь? где ему окажут настоящую помощь, спасут? в церковь или в больницу? вот там и "соломку стелить надо".
 • 6. Для 5. alena
  Для 5. alena
  04-02-11, 14:22 | IP:178.95.156...
  Хай тобі Олено, і твоїм дітям, щастить і буде легше ходити до компютерізованих лікарів, але папірці всерівно потрібно буде носити, у вигляді грошових знаків.
 • 5. alena
  alena
  04-02-11, 13:05 | IP:92.112.139...
  Зараз навіть школярі вміло володіють комп ютером. Треба йти в ногу зі сучасністю, а не плекати застаріле минуле. Тепер пацієнтам не потрібно буде в кабінеті кожного вузького спеціаліста розповідати про всі щеплення, перенесені захворювання та результати лабораторних обстежень. Тепер не потрібно буде ходити з папірцями і боятися який-небудь з них загубити. Дякуємо за новаторство та полегшення візитів до лікарів!
 • 4. ted
  ted
  04-02-11, 12:11 | IP:194.50.125...
  А як солодко співає!!! P.S:І за що ви так не любите кардіологів? Смертність від сердцево судинних захворювань покищо на 1-місці!Так що, без роботи ми не лишимось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 3. Лідія
  Лідія
  04-02-11, 11:14 | IP:95.111.203...
  Поки це ввійде в життя, медперсонал навчиться працювати з комп"ютером - пацієнт під кабінетом буде сидіти не 2 години,а пів дня.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)