Місячне затемнення. Як це було

18.06.11 21:30 4260

15 червня ввечері вінничани могли спостерігати повне місячне затемнення.

Місячне затемнення. Як це було

Місяць пройшов через центр земної тіні, тому повна фаза затемнення тривала понад 100 хвилин. Схоже за тривалістю затемнення востаннє було 11 років тому, а наступного разу його можна буде спостерігати у 2018 році.

На першій фотографії видно вже повну фазу затемнення, коли місяць повністю вкрито тінню від Землі (початок цієї фази був о 22.22). Ця фаза тривала більше 100 хвилин.

Колір супутника Землі - темно оранжевий, його пiдсвiчують променi червоного кiнця спектра Сонця, якi заломлюються в атмосферi Землi.

23.32 - час максимальної фази затемнення, місяць проходить через центр земної тіні (фото 4).

Мiсяць в цей час знаходиться на пiвдні вiд зорi Альфи Змiєносця i пересуватиметься низько над горизонтом у сузiр'ї стрiльця. Сонце в цей час - у протилежнiй точцi небесної сфери пiд горизонтом, у сузiр'ї Близнят.

О 00.03 закінчилась фаза повного затемнення (фото 9), зліва видно, як з'явився шматок Місяця, освітлений прямими променями Сонця.

Остання фотографія - коли Місяць на 2/3 освітлений променями сонця.

Фото

Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було Місячне затемнення. Як це було

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Олег Волощук
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)