Три рази на біс серби запрошували вінницьких солов’їв

19.07.11 11:36 2423

Хор Спасо-Преображенського кафедрального собору відвідав фестиваль у Сербії

Три рази на біс серби запрошували вінницьких солов’їв

“За все життя, як суддя, я жодному не поставила оцінку у 10 балів”, - Сара Цинцаревич, організатор фестивалю

Дитячо-молодіжний хор Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Вінниці відвідав ІІ Міжнародний фестиваль хорового співу “Музичний едикт”, що проходив у Сербії. Фестиваль проходив з 12 по 19 червня у місті Ніш, де виступили не тільки слов’янські, а й європейські колективи (Греції, Італії...). І хоч на фестивалі й не визначали першості, проте українських співаків тричі просили заспівати на біс. А по приїзді до Вінниці вони почали переписуватись з ровесниками із Сербії - надіслали їм величезного листа.

Здійснилась подорож завдяки батьківській підтримці, підтримці єпархії та запрошенню організатора фестивалю, Сари Цинцаревич. Вона минулого року вперше за своє життя на одному із фестивалів, що проходив у Польщі поставила найвищий бал-оцінку “10” українцям. Тому пізніше розшукала колектив і запросила до Сербії.

Попри затримку на кордоні Сербії, прикордонники на сім годин затримали автобус без аргументованих причин, і брак часу (перший виступ хору відбувся через 2-ві години після приїзду до країни) і серби, і українські делегати схвально оцінили виступ.

- Їх виступ сподобався і місцевим жителям, і українським дипломатам: консулу України у Сербії Олександру Кириченко та першому секретарю українського Посольства Юрію Мансвєтову, - розповідає прес-секретар єпархії, який супроводжував групу Владислав Демченко. - Ті зазначили, що виступ колективу — це стара хороша радянська школа.

А свої співи колектив презентував у двох програмах: народному блоці й духовно-світському, протягом двох днів. Найбільшою похвалою стало мовчання публіки після третього піснеспіву. Тоді, коли слухачі не аплодували, бо боялись порушити тишу.

- Так тривало 30 хвилин, але коли почались аплодисменти, це було щось неймовірне, - згадує прес-секретар єпархії Владислав Демченко, який супроводжував колектив. - Діти тричі співали на біс. Навіть організатор Сара Цинцаревич зазначила, що якби на фестивалі були призові місця, то колектив отримав би гран-прі.

Тепла поїздка дітей завершилась сльозами радості, бо вони подружились із місцевим хором “Бранко”. Наразі українці підготували довгого листа до однолітків-сербів, склали його гармошкою і надіслали.

Почути золотий спів хору у Вінниці можна щонеділі під час архієрейських богослужінь у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Довідка:

Керівником хору, який засновано 1993 року, є Наталія Кременюк. Його відвідують діти від п’яти до 18 років. Наразі колектив призер численних українських та слов’янських фестивалів.

 


 

Фото

Три рази на біс серби запрошували вінницьких солов’їв Три рази на біс серби запрошували вінницьких солов’їв Три рази на біс серби запрошували вінницьких солов’їв

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Катерина ВАСИЛЬКІВСЬКА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)