Спиртні напої знову будуть продавати поблизу шкіл, лікарень, в парках, а також у нічний час

04.08.11 12:56 4229 4

Ініціатива Уряду

Спиртні напої знову будуть продавати поблизу шкіл, лікарень, в парках, а також у нічний час

Кабінет міністрів пропонує виключити з правил роздрібної торгівлі спиртними напоями норму, яка дозволяла місцевій владі обмежувати торгівлю алкоголем. Мери міст, які обмежували торгівлю спиртними напоями поблизу шкіл, лікарень, а також у нічний час, обурені цією ініціативою уряду.

Законопроект про скасування обмежень підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. У ньому пропонується виключити з п. 9 правил норму про заборону роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, пише "Коммерсант-Украина".

Як відзначили в міністерстві, ця норма не відповідає вимогам закону "Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", оскільки він не дає повноважень місцевій владі встановлювати обмеження на продаж пива і алкогольних напоїв.

У Мінекономрозвитку вважають, що виключення цієї норми з правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями усуне конфлікти між підприємцями і місцевими органами влади, збільшить прибуток торговців алкоголем і, як наслідок, бюджетні надходження. За даними Держстату, в Україні торгують алкоголем 21,8 тис. магазинів і 674 спеціалізованих підприємства.

У багатьох містах місцеві органи влади вже обмежували торгівлю алкоголем. Зокрема, в Івано-Франківську, Львові та Ужгороді заборонено продаж алкоголю в нічний час, в Донецьку та Алушті - в радіусі 100 м від дитячих, лікувальних і освітніх установ, в Києві - в кіосках і павільйонах площею менше 40 кв. м. Низка заборон була опротестована органами прокуратури, після чого міськради повторно голосували за їх введення.

Ініціатива Мінекономрозвитку обурила мерів міст, в яких вводилися обмеження на продаж алкогольних напоїв. "У всьому світі ця ситуація контролюється. Спробуй, наприклад, у США хоч би пиво з пляшки без пакету розпити на лавці - одразу отримаєш штраф",- заявив мер Алушти Станіслав Колот. Його підтримав і міський глава Львова Андрій Садовий: "Вільний продаж алкоголю веде до деградації нації. Спиртні напої повинні продаватися в спеціалізованих магазинах і в чітко відведений час".

Між тим, за словами заступника міського голови Донецька Геннадія Ткаченка, через те, що закон не дає місцевій владі відповідних повноважень, введені ними обмеження на продаж алкоголю не діють. "Намагалися приймати рішення про заборону торгівлі, наприклад, на зупинках громадського транспорту. Продавці подавали позови до суду, і суд говорив: ви не маєте права забороняти на зупинках, якщо є претензії до конкретної зупинки - на ній і забороняйте", - розповів Ткаченко.

За даними президента торгово-промислової конфедерації Володимира Демчака, суди задовольняють практично усі позови підприємців до місцевих органів влади стосовно обмежень на торгівлю алкоголем. "Хвиля подібних рішень міськрад піднялася перед місцевими виборами. Депутати продемонстрували свою турботу про виборців, а наслідки їх нічому не навчили", - пояснив Демчак.

 

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Олена Юріївна
  Олена Юріївна
  05-08-11, 23:34 | IP:92.112.219...
  сначала бахнуть пивка на лавочке на переменке,закурить естественно и быстренько на урок этики (если такой вообще есть в нашей стране,простите не в курсе)...дебилизм а не партия регионов!!!
 • 3. Reddy
  Reddy
  04-08-11, 20:49 | IP:91.124.81...
  Подивіться на наших дітей:чим вони захоплюються,що вони щодня чують і бачать! Їм ще тільки кіоск з горілкою під школу! Ми ж деградуємо,народ!
 • 2. Андрій
  Андрій
  04-08-11, 17:02 | IP:109.108.242...
  Ще б дозволили пити у дворі на лвочці...було б супер...
  я не кажу зловживати, але пивка би гахнути іще до того
 • 1. ПартіяРигиАналiв
  ПартіяРигиАналiв
  04-08-11, 16:14 | IP:79.143.42...
  Партії РигоАналiв не потрібні здорові і тверезі. Її електорат бездумна п'янь яка не буде думати...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама