Низка консульств країн ЄС махлюють із видачею віз українцям

23.09.11 14:17 1753

Низка консульств європейських країн в Україні порушує внутрішнє законодавство ЄС, занижуючи рівень віз, які видаються українцям.

Низка консульств країн ЄС махлюють із видачею віз українцям

Про це свідчать результати моніторингу громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" (ЄББ), пише "Комерсант-Україна".

Моніторинг проводиться з 2006 року. Громадян опитують на виході з дипустанов країн-членів Євросоюзу, які входять у шенгенську зону, і візових центрів. За результатами опитування складено рейтинг адекватності вимог консульств при видачі віз.

Найбільш різкі зміни продемонструвала Литва, посольство якої традиційно вважалося лояльним до громадянам України. У 2010 році Литва займала 2-е місце в рейтингу, але потім консульство країни фактично припинило видачу багаторазових віз, - і тепер ділить із Чехією 14-15-е місця списку.

Традиційно недружніми до українців залишається Греція (17-е місце), насамперед через консульство у Маріуполі.

"Торік тільки 45% тих, хто подав документи в це консульство, отримали візи. Це абсолютний антирекорд! Цього року показник виріс до 57%, але й це не дуже втішно", - сказав експерт ЄББ Володимир Кипень.

У Іспанії, Італії та Португалії (16, 18, 19-е місця) показник відмов нижчий, але вони вимагають від заявників величезний пакет документів, перекладених на національні мови або в низці випадків на англійську, що багаторазово збільшує витрати на візи.

Антирейтинг очолила Бельгія, де експерти констатували безліч проблем, у тому числі недотримання внутрішнього законодавства ЄС.

Кореспондент газети переконався, що співробітники бельгійського консульства порушують положення візового кодексу (ВК) ЄС, відмовляючись призначати заявникам співбесіди в посольстві й направляючи усіх до комерційного посередника – у візовий центр.

А найбільш масовим порушенням законодавства ЄС є штучне заниження рівня віз, що видаються.

Так, ст. 24 ВК ЄС зобов'язує консульства видавати багаторазові візи терміном від 6 місяців до 5 років за умови позитивної візової історії заявника.

"Останнім часом консульства почали безпідставно видавати короткострокові візи на три дні замість річних", - стверджує голова Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Особливо частими стали випадки видачі "псевдо мультивіз" – багаторазових віз терміном дії в один місяць, тиждень або навіть декілька днів.

За неофіційним даними ЄББ, консульства практикують масову видачу "псевод мультивіз", завищуючи статистичні показники своєї роботи. Так, у Литви, Словенії, Португалії і Бельгії від 86% до 100% багаторазових віз видані на термін менший півроку (більша частина з них – до місяця).

У низці дипустанов уже пообіцяли виправити недоліки в роботі. Тим часом МЗС ініціював переговори про візову лібералізацію із країнами Євросоюзу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Українська правда
Система Orphus

Останні новини

Реклама