Українцям не дадуть заробити на валютних депозитах

18.11.11 13:06 1732

Нацбанк почав жорстку війну проти доларизації економіки.

Українцям не дадуть заробити на валютних депозитах

Нацбанк змушує кредитні установи з початку грудня погіршити умови валютних депозитів для клієнтів.

У четвер, 17 листопада, НБУ оголосив про підвищення нормативу обов'язкового резервування по короткострокових депозитах юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 6% до 7,5% від суми внеску. Своє рішення НБУ пояснив бажанням знизити ризики, пов'язані з нестабільністю міжнародних фінансових ринків, пише Комерсант-Україна.

У банків небагато можливостей компенсувати зміну резервування. "Якщо банк активно видає кредити, то він може включити підвищений норматив резервування в їх вартість. Якщо він не залежить від депозитів, то, швидше за все, знизить їхню ціну. А якщо установа дуже потребує грошей, вона може покрити підвищену ставку резервування за рахунок видатків, - говорить заступник голови правління одного з банків. - Це зроблено для того, щоб знизити привабливість валютних внесків".

Рішення регулятора може призвести до того, що банки, які працюють над диверсифікацією своїх пасивів, будуть знижувати депозитні ставки, що спричинить зменшення припливу іноземної валюти.

Як повідомлялось, обсяг банківських депозитів у жовтні 2011 року збільшився майже на 4,949 млрд гривень у порівнянні із вереснем.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН.ua
Система Orphus

Останні новини

Реклама