На українсько-польському кордоні відкрито новий пункт пропуску

03.12.13 16:46 3667

З понеділка розпочав свою роботу новий митний пункт «Грушів-Будомєж». Як повідомляє Міністерство доходів і зборів України, пропускна спроможність нового пункту становитиме 3 тис. автомобілів і 8 тис. осіб на добу. Вартість реалізації проекту становить 45 млн. дол. США.

На українсько-польському кордоні відкрито новий пункт пропуску

Експерти зазначають, що міжнародний автомобільний пункт пропуску «Грушів - Будомєж» стане найсучаснішим не тільки на українсько-польському кордоні, але й на всьому східному кордоні Польщі. У Міністерстві доходів і зборів підтвердили: «Новий пункт пропуску «Грушів-Будомєж» відповідає світовим вимогам. Він оснащений сучасною комп'ютерною та оргтехнікою, засобами зв'язку та технічними засобами митного контролю.

До кінця року планується відкрити ще один пункт митного контролю та пропуску на українсько-польському кордоні — «Угринів-Долгобичув». Вартість цього проекту становить 50 млн. дол. США. Пропускна здатність майбутнього терміналу становитиме 4 тис. автомобілів на добу. Пункт буде відкрито в березні 2014 року.

Нові пункти значно розвантажать функціонуючі 12 митних переходів між Україною та Польщею. З існуючих пунктів пропуску на кордоні найбільшу пропускну здатність має термінал «Дорогуськ-Ягодин», що здатний пропустити 7 тис. автомобілів на добу.

За даними аналітиків, за 2012 рік митні пункти українсько-польського кордону пропустили 5,5 млн. автомобілів, що на 8% більше, ніж у 2011 році.

Таким чином, новий термінал «Грушів-Будомєж» і споруджуваний «Угринів- Долгобичув» зможуть істотно збільшити показники 2013 і 2014 років.

Також, за даними експертів, українськими фахівцями та їх європейськими колегами в цілях подальшого розвитку митного та транскордонного співробітництва розглядається питання про початок спільного митного контролю на кордонах України та ЄС.

Варто також враховувати, що з 1 листопада 2013 року спрощено умови перетину українсько-польського кордону для громадян України, котрі не перевозять предмети, що підлягають декларуванню.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ
Система Orphus

Останні новини

Реклама