Рада дозволила армії забирати авто в українців

21.05.14 12:29 4979 2

Депутати підтримали законопроект про мобілізацію автомобілів

Рада дозволила армії забирати авто в українців

Верховна рада підтримала законопроект, який фактично дає право мобілізувати будь-який автотранспорт, повідомляє "Українська правда".

За відповідний законопроект № 4785 від 28 квітня 2014 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" проголосували 250 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, документ фактично дає право мобілізувати будь-який автотранспорт.

"Більшість правок, які внесли до цього законопроекту до другого читання, не торкнулися самої суті. Так, згідно зі законом, "виконання військово-транспортного обов’язку щодо мобілізації, якщо не введено правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється відповідно до мобілізаційного плану України шляхом безкоштовного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також громадян-власників транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань на умовах повернення транспорту власникам після оголошення демобілізації", - йдеться у документі.

Водночас у законі зазначено, що обсяги транспортних засобів за типами і марками, які планують залучити під час мобілізації, встановлюють місцеві держадміністрації за поданням військових комісаріатів.

"Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформляють відповідні розпорядження", - інформують у пояснювальній записці.

Як зазначається,  прийом-передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації, і їхнє повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів прийому-передачі, в яких слід зазначити відомості про власників, технічний стан, балансову вартість та інші необхідні відомості, що дозволяють ідентифікувати ТЗ.

"Повернення транспортного засобу власникові здійснюється протягом 90 календарних днів із моменту оголошення демобілізації. Порядок компенсації шкоди, заподіяної транспортним засобам унаслідок їхнього залучення під час мобілізації, визначає Кабмін",  - йдеться в документі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:"Українська правда"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Янукович
  Янукович
  21-05-14, 14:07 | IP:195.34.205...
  А вы тачки из моего гаража отберите у правого сектора и остальных и армии отдайте. А то на волне общей эйфории от моего "падения" все на минутку поверили в светлое будущее, равенство и справдливость, а в итоге межигорье, мой гараж.
 • 1. АНТИавтоМайДАУН
  АНТИавтоМайДАУН
  21-05-14, 12:59 | IP:77.121.201...
  Нехай автівки патріотів з Автомайдану мобілізують! Настав час своїми дієвими і рішучими вчинками доказати свою національну гідність і відданість Єдиній Україні Слава Україні! Слава героям-автомайданівцям!!!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама