Росія намагається захопити стратегічні українські підприємства

28.05.09 23:46 2085

Виділяючи значні кошти на кредитування українських підприємств, Росія розраховує скористатися можливою їх неплатоспроможністю.

Росія намагається захопити стратегічні українські підприємства

Стратегічні українські підприємства найближчим часом можуть опинитися під контролем Росії.

За деякими даними, зараз дочірні структури російських банків отримують ресурси, які дозволяють їм кредитувати українську економіку в набагато більших обсягах, ніж це можуть робити філії західноєвропейських фінансових установ.

Наприклад, "Внешэкономбанк" Росії уже перевів "Промінвестбанку", основним акціонером якого він є, 1 млрд дол., його "дочка" заявила про залучення від материнської структури субординованого боргу в розмірі 129 млн дол., а український підрозділ "Сбербанка" - на 40 млн дол. Саме ці фінзаклади найближчим часом і розподілять ключові ролі на ринку кредитування.

На думку аналітиків, росіян найближчим часом цікавитимуть такі галузі як паливно-енергетичний комплекс, машинобудування, агропромисловий комплекс і харчова промисловість. Підтвердженням цього може слугувати хоча б те, що ПІБ відкрив кредитну лінію ЗАТ "Оболонь" на 80 млн грн і ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського" - на 30 млн дол.

Нинішня активність у нарощуванні кредитних портфелів "дочок" російських держбанків має політичне підґрунтя. Ці фінустанови "меншою мірою побоюються неповернень із кредитів, видаючи позики переважно стратегічно важливим підприємствам. Навіть якщо вартість забезпечення з таких кредитів упаде і підприємства не зможуть розрахуватися з боргами, російський уряд одержить активи, вартість яких у посткризовий час зросте багаторазово й дозволить РФ домінувати на низці ринків, що мають стратегічне значення для країни", — пояснив представник однієї з інвестиційних компаній.

Вигода від обраної росіянами стратегії збільшується багаторазово, якщо врахувати, що вливання в українські "дочки" держбанків РФ здійснюються винятково завдяки друкарському верстату.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН
Система Orphus

Останні новини

Реклама