Верховна Рада ухвалила новий закон про Кабмін

07.10.10 12:55 1640 1

Президенту додали влади

Верховна Рада ухвалила новий закон про Кабмін

За це рішення проголосувало 252 депутати, зокрема, 175 "регіоналів", 4 БЮТівці, 5 НУНСівців, 27 комуністів, 20 депутатів з Блоку Литвина і 21 позафракційний.

Згідно з ухваленим законом, зокрема, вносяться зміни у порядок призначення і звільнення керівників силових структур.

Так, генпрокурор призначається на посаду за згодою Верховної Ради та звільняється з посади президентом (у попередній редакції - звільняється президентом за згодою парламенту).

Служба безпеки України підпорядкована президенту (у попередній редакції - президенту і підконтрольна Верховній Раді).

Голова СБУ призначається на посаду та звільняється з посади президентом (у попередній редакції - призначається Верховною Радою за поданням президента).

В одному з пунктів виключається також контроль Верховної Ради за діяльністю Служби безпеки України. У новому законі записано лише, що голова СБУ щорічно подає Верховній Раді звіт про діяльність Служби безпеки.

Крім того, Кабмін позбавляється повноважень при призначенні голів держадміністрацій. Тепер президент призначає їх одноосібно, а не за поданням Кабміну.

Як відомо, влада заявляла, що новий закон про Кабмін буде ухвалено для приведення у відповідність до рішення КС про скасування політреформи діяльність гілок влади.

Водночас в опозиції заявляють, що новий проект закону про Кабмін суттєво звужує повноваження парламенту навіть у порівнянні з тим, як було до політичної реформи.

Зокрема, НУНСівець Анатолій Гриценко під час обговорення заявив, що з ухваленням нового закону про Кабмін відбувається обмеження повноважень уряду, Верховна Рада втрачає контроль за силовими структурами, за бюджетом, а президенту надаються повноваження, "про які Кучма і не мріяв".

"Пан Лавринович сказав, що законопроект приводить у відповідність до рішення КС. Це неправда. До цього законопроекту включено десятки інших положень, які жодним чином не випливають з рішення КС. І зміст цих положень - концентрація влади в руках особисто президента, позбавлення парламентського контролю за діяльністю силових структур, за бюджетним процесом", - сказав він.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Українська правда
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. Ю
  Ю
  07-10-10, 23:41 | IP:81.30.168...
  Писец полный
  вернее ОЧЕНЬ ПОЛНЫЙ!
  здравствуй тоталитаризм!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама