Православні відзначають Хрещення

19.01.11 14:48 1696 0

19 січня православні віруючі відзначають одне з найдавніших християнських свят - Хрещення Господнє, або Богоявлення.

Православні відзначають Хрещення

У цей день християни згадують Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, з якого почалося Його служіння людству. Слово "хрещу" дослівно в перекладі з грецького означає "занурюю у воду". Хрестив Христа пророк Іван, відразу впізнавши в Ньому Спасителя, очікуваного єврейським народом.

За переказами, коли Ісус вийшов з води, на Нього у вигляді голуба зійшов Святий Дух, а голос з небес свідчив про Нього як про Сина Божого. Звідси і друга назва свята - Богоявлення, оскільки, переконані віруючі, саме так людям з'явився Бог у трьох особах: Отця, який говорив з небес, Сина-Христа і Святого Духа у вигляді голуба.

Перші згадки про свято відносяться до початку III століття, щоправда, тоді свято відзначалося разом з Різдвом. Розділили ці свята лише до кінця IV століття. У перші століття в свято Богоявлення християнська громада поповнювалася новими членами, які приймали хрещення в цей день.

Передує святу водохресний святвечір, коли віруючі постом і молитвою готують себе до майбутнього торжества. Християни вірять, що вночі вода у всіх водоймах Землі стає святою і наповнюється чудовими цілющими властивостями. Водохресною водою лікуються у разі хвороби, кроплять житло, причому, за словами віруючих, освячена вода може зберігатися роками, залишаючись свіжою.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Сегодня.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама