На Землі почалася магнітна буря

02.03.11 10:56 2466 4

Учора ввечері на Землі почалася магнітна буря, спровокована викидом плазми на Сонці три дні тому.

На Землі почалася магнітна буря

Як повідомляється на сайті центру космічної погоди американського метеорологічного відомства NOAA, станом на вечір вівторка, 1березня, індекс Kp, що характеризує геомагнітну активність, вже досяг значення 6. У цій шкалі є 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 - збуреній, а рівні з 5 по 9 - магнітним бурям п'яти класів.

"На Сонці близько трьох днів тому були дві маленькі корональні діри - зони з підвищеною швидкістю сонячного вітру і відкритим магнітним полем. Крім того, відбувалися викиди сонячної плазми. Саме вони і долетіли зараз до земної магнітосфери", - пояснив керівник Центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль Сергій Гайдаш.

За його словами, магнітну бурю з індексом Kp = 6 можна охарактеризувати як бурю помірної сили. Значних збурень магнітосфери найближчим часом не очікується, однак 3 березня може відбутися і сильніша буря.

З 2000 року на Землі сталося 12 магнітних бур вищого, п'ятого рівня, які приводили до виходу з ладу енергосистем, відключень радіозв'язку і полярних сяйв, що спостерігалися аж до екватора. Остання буря п'ятого рівня сталася 11 вересня 2005 року. В останні роки Сонце перебуває у фазі рекордно довгого мінімуму активності і зараз сонячна активність повільно зростає.

Нагадаємо, напередодні глава Центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль ім. Н. В. Пушкова Сергій Гайдаш заявив журналістам, що в наступні два весняні місяці, згідно з прогнозами, очікується посилення сонячної активності і зростання ймовірності магнітних бур.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Новинар
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Андрій
  Андрій
  02-03-11, 15:30 | IP:109.108.241...
  Чому ж нема...якщо зареєстрований, то на пошту приходить повідомлення)))
 • 3. Dmytro
  Dmytro
  02-03-11, 13:41 | IP:46.227.138...
  Ха-ха!))) Це точно !))) Дякую за пораду !)))

  PS Шкода, що на цьому сайті немає повідомленя про нові коментарії.
 • 2. Андрій
  Андрій
  02-03-11, 13:01 | IP:109.108.241...
  Дмитро! Забийте болт і усе буде пучком!
 • 1. Dmytro
  Dmytro
  02-03-11, 11:25 | IP:46.227.138...
  Одні говорять, что сонячна активність дуже знижується. Що це в результаті, навіть, може призветсти до короткого льодивикового періоду.

  Ця стаття говорить, що сонячна активність підвищується...

  Кому вірити? ))

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама