Набув чинності закон про доступ до публічної інформації

10.05.11 10:35 1572 1

Відтепер інформація про діяльність чиновників стала загальнодоступною - буде публікуватися у ЗМІ, Інтернеті та надаватися за запитом.

Набув чинності закон про доступ до публічної інформації

У понеділок, 9 травня, набув чинності закон "Про доступ до публічної інформації".

Закон передбачає 5-денний термін відповіді на інформаційний запит або 48-годинний - у разі надзвичайної ситуації. Для забезпечення виконання закону необхідно створення підрозділів або відповідальних у різних установах державної влади.

Відповідно до закону, доступ до інформації про діяльність та рішення суб'єктів владних повноважень має здійснюватися таким чином: оприлюднення інформації в ЗМІ та офіційних друкованих виданнях, надання інформації за запитами; розміщення на офіційному веб-сайті, надання інформації через інформаційні служби суб'єктів владних повноважень.

Документ встановлює, що "обов'язковому оприлюдненню суб'єктами владних повноважень підлягають: інформація про діяльність суб'єктів владних повноважень".

Закон передбачає контроль над забезпеченням доступу до публічної інформації, який має здійснюватися спеціальними органами, які визначають Верховна рада і президент Віктор Янукович. Відповідні органи вже створені.

Документ забороняє створення органів державної влади, установ, введення посад, на які покладаються повноваження щодо здійснення контролю за змістом інформації, поширюваної засобами масової інформації.

Також передбачено, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, що здійснюється посадовою особою або групою осіб за попередньою змовою, тягнуть за собою відповідальність.

Закон також визначає принципи діяльності ЗМІ та порядок акредитації журналістів.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про доступ до публічної інформації 13 січня. Президент Віктор Янукович підписав його 3 лютого.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. Сергій
  Сергій
  10-05-11, 21:46 | IP:81.30.164...
  У Вінниці 10 травня, о 16.30 у сквері Козицького відбулася просвітницька акція “Прорив до інформації ” з метою інформування населення та популяризації Закону України “Про доступ до публічної інформації ”, до акції долучилися учасники Академії практичної адвокації та представники громадських організацій.
  Акція передбачала сценізований захід (перфоменс) з нагоди набуття чинності Законом. Під час акції всі охочі отримали інформацію про можливості, які надає Закон та змогли подати власний інформаційний запит.
  Після завершення акції учасники особисто віднесли інформаційні запити до канцелярії міськвиконкому м. Вінниці .Дані акції пройшли по всій Україні та були надіслані та особисто вручені інформаційні запити до органів влади у 457 містах України.
  І через 5 днів ми дізнаємося, наскільки готовою є влада до виконання, як це передбачено Законом “Про доступ до публічної інформації ” та Указом Президента України № 547/2011 “З питань забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації ”.

  Організатором заходу виступила ВМГО «Демократичний Альянс».

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама