Чернівецький університет включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

29.06.11 11:10 4381

Головний корпус Чернівецького національного державного університету імені Юрія Федьковича включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Чернівецький університет включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Головний корпус Чернівецького національного державного університету імені Юрія Федьковича включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке рішення було прийнято під час 35-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє центр новин ООН.

Досі у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Україна була представлена ​​лише чотирма об'єктами: Софією Київською і Києво-Печерською лаврою, історичним центром Львова і загальним природним об'єктом «Незаймані букові ліси Карпат і реліктові букові ліси Німеччини» (Словаччина, Україна, Німеччина).

Зведена у 1864-82 роках за проектом чеського архітектора Йозефа Главки, резиденція митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації (зараз - головний корпус Чернівецького університету) є органічним поєднанням архітектурних стилів. Об'єкт включає духовну семінарію і монастир і є видатним прикладом історичної архітектури XIX століття.

Домінантою Семінарського корпусу є хрестоподібна церква, увінчана куполом. Її оточують парк і сад з рідкісними породами дерев. Ансамбль втілює архітектурні та культурні впливи багатьох епох, починаючи з Візантійської, і відображає впливовість православної церкви за часів правління Габсбургів.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Дзеркало тижня.Україна
Система Orphus

Останні новини

Реклама