• Моя Вінниця
  • Новини Вінниці
  • Корисне
  • Набрала чинності постанова Кабміну «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Набрала чинності постанова Кабміну «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

05.01.12 14:45 6046

Право вибору пенсії інвалідам-ліквідаторам

Набрала чинності постанова Кабміну «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

З 1 січня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Нею передбачено, насамперед, підвищення розмірів пенсій учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – інвалідів шляхом запровадження формульного порядку обчислення заробітної плати за роботу у зоні відчуження, встановлення нових мінімальних розмірів пенсій, мінімальних пенсійних виплат та додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Перерахунки пенсій будуть проведені в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних справ.

При цьому, інвалідам-учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986—1990 роках, які отримують пенсію за іншими законодавчими актами, може бути призначена, якщо це доцільно, пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За наявності необхідних документів в матеріалах пенсійної справи пенсіонер має право подати заяву про переведення на інший вид пенсії. Якщо необхідних документів у матеріалах пенсійної справи немає, пенсіонер може їх надати для перевірки доцільності переведення на інший вид пенсії.

При зверненні пенсіонерів із зазначеними заявами у січні 2012 року переведення на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» буде проведено з 1 січня 2012 року.

Відповідно до зазначеної постанови на Вінниччині станом на січень поточного року перераховано 1062 пенсійні справи інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Середній розмір пенсії до перерахунку станом на грудень місяць 2011 року становив 1487,94 грн., після перерахунку пенсії середній розмір пенсії збільшився і з 1 січня становить 2456,75 грн.

Також перераховано 1312 пенсійних справи інвалідів-потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розмір пенсії зріс на 148,73 грн. і станом на січень місяць становить 1003,97 грн.

Необхідно зазначити, що станом на 1 січня 2012 року середній розмір пенсії в області становить 1059,52 грн., прожитковий мінімум для непрацездатних громадян відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік» з 01.01.2012 – 822 грн.

 

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)