Цьогоріч 21 багатоквартирний будинок отримав статус ОСББ

28.11.08 13:47 4127 3

При інформаційно-аналітичному управлінні міської ради працює консультаційний Центр для населення з питань створення Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Цьогоріч 21 багатоквартирний будинок отримав статус ОСББ

У випадку створення ОСББ мешканці можуть самі встановлювати суму квартплати відносно договорів з підрядними організаціями, які будуть обслуговувати багатоквартирний будинок. За ОСББ закріплюється прибудинкова територія і мешканці мають право самостійно вирішувати, що з нею робити - чи то побудувати дитячий майданчик, чи створити на її території гаражний кооператив або й продати.

За 10 місяців поточного року працівниками консультаційного Центру було надано консультацію 394 мешканцям міста та області, ініціативним групам, представникам органів влади та керівникам ОСББ. Для порівняння - у 2007 році до інформаційного центру звернулося 64 мешканців та ініціативних груп. За бажанням мешканців з липня 2008 року працівники Центру здійснюють супровід реєстраційних документів ОСББ та їх постановку на облік в державних структурах. Але завдяки зменшенню кількості вводу в експлуатацію нових багатоквартирних будинків, посиленню контролю з боку міської влади за діяльністю житлово-експлуатаційних контор, що підвищило рівень довіри мешканців до комунальних служб, - темп створення ОСББ цього року зменшився. Із 113 існуючих у Вінниці об’єднань тільки 21 ОСББ створено та зареєстровано у 2008 році.

Переважна більшість ОСББ об’єднує від 3-х до 35-ти квартир (70 об’єднань), які створюються, як правило, з метою виведення малоквартирного будинку з житлового комплексу або приватизації прилеглої до нього земельної ділянки. Лише 10 об’єднань мають в оренді або у власності свою прибудинкову територію та 47 - утримують на своєму балансі житловий комплекс і самостійно ведуть фінансово-господарську діяльність. Інші будинки напряму обслуговуються житлово-експлуатаційними конторами комунальної, державної та приватної форм власності. В процесі діяльності «Центру інформаційної підтримки створення та розвитку ОСББ» запропоновано впровадити до роботи управління житлового господарства міської ради «Систему автоматизованого подомового обліку»,, яка призначена для ведення обліку витрат та робіт житлово-комунального підприємства по утриманню житлового фонду та кожного окремого будинку відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 560.

Основні причини слабкого розвитку цього сектору у Вінниці: недостатня державна підтримка розвитку об’єднань та недосконала нормативно-законодавча база; політика подвійних стандартів по відношенню до утримання багатоквартирних будинків; відсутність у мешканців багатоповерхівок психології власника свого будинку; фактична відсутність у м. Вінниці ринку фахових управителів будинків та керуючих компаній.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. житлосвит
  житлосвит
  02-12-09, 19:24 | IP:91.203.143...
  ВІДПОВІДЬ Семену НА ПОМИЛКОВЕ ТРАКТУВАННЯ СУТІ СТВОРЕННЯ ОСББ, його слова: "власники квартир,самостійно скидуються грішми(без утворення яких ось структур)і утримують місця загального користування за налічні кошти"
  Слухай СЕМЕН: Активісти лоббіювання закону ОСББ народилися "ЗНИЗУ", після непевної Постанови ВР "Про кондомініуми", від 1995 року, а не "професорів та академіків", як Ви помилково думаєте.І ОСББ податків не сплачує - не тому що звільнили, а виходячи із суті утримання майна:ви-ж не платите податків обслуговуючи квартиру.
  І законодавство про створення ОСББ, виписано таким чином, що урегульовує всі дії співвласників, але дійсно є два варіанта:
  Перший - нічого не робити, і хай пропаде спільне майно, якому ЖЕКи, як неналежні балансоутримувачі доробляють харакірі...
  Другий - створити ОСББ, зберігши та ремонтуючи спільне майно.
  І з чого ви взяли, що Вам Держава щось винна - Вона взагалі може не допомагати, бо всі будинки і земля, при приватизації, де факто стали власністю співвласників, а де-юре оформити залишилось в ОСББ.
  А по Вашому: "утримувати місця загального користування за налічні кошти" є найгіршим шляхом, доречі, тоді і виникне обєкт оподаткування - зібрані "налчні" кошти! А дорахуйте ще сюди касира, і використання нецільове "ушлимі" сусідами і "відмивання" під знайомих слюсарів та електриків.
  А скажіть будь ласка, землю навколо ОСББ, яким чином оформляти, якщо "по-чорному" работать.
  Семен! Я розумію, що ви хотіли "висказатися", але ЖИТЛОСВІТ працює вже 9-ть років як допомогова організація, і окрім адаптації законодавчого вирішення питання ОСББ, нічого немає розумнішого насьогодні.
  А для мінімізації затрат кожного ОСББ, створюється (з представників будинків)Асоціація представницький орган (АПО), яка і визначає виконавців послуг (не ЖЕКи). В АПО працює тільки бухгалтер і паспортист НА ВСІ будинки. Все це по закону, дешево, гарно, ПРИЄДНУЙТЕСЬ! Якщо Вам дійсно потрібно зберегти будинок для внуків і правнуків!
 • 2. ЖИТЛОСВіТ
  ЖИТЛОСВіТ
  30-09-09, 10:35 | IP:94.246.126...
  ОСбб - це інструмент Якісного утримання, Взаємовигідного користування та Халявного капремонту приватного (спільного, не квартир!)майна багатоквартирного будинку!
  Та мешканці приватного сектору Заздрять Вам, а в Україні це "чорна" заздрість!.......
  Для цього потрібно: піднімати свій (свою)....Д, і ЗАЙМАТИСЯ! Є Закон (спеціалізований), Державна программа та 16-ть Постанов КМУ!
  Так, по-суду МИ робимо КАпремонти! і ЗЕМЛЮ по-суду у влад міст "видираємо", але ми це робимо за Законами України! Звертайтесь, в ІНТІ: набираєте - ЖИТЛОСВІТ! :)))))))Удачі!
 • 1. Семен
  Семен
  30-11-08, 09:26 | IP:89.21.79...
  Створення ОСББ-це хитрий засіб збанкрутілих политіків (деяких професорів,та академіків)звалити на голову мешканців проблеми комуністичних ЖЕКіВ.
  Самий гарний засіб утримання будинку,це коли власники квартир,самостійно скидуються грішми(без утворення яких ось структур)і утримують місця загального користування за налічні кошти.І своі квартири утримують самостійно за налічні кошти.Таким чином не треба утримувати ніяки структури,з яких треба платити податки,та утримувати персонал(керівницьтво,бухгалтерію,тощо).Да,на западі утримують житлові товариство,але там зовсім інша база опадаткування.Крім того,держава винна сьогодні,перед тим,як відмовитись від обслуговуванням будинків,провести ремонти , за які з людей десятиріччями брали гроши на утримання будинків і нічого не робили.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)