Столярний цех живитиме вітряк

01.02.09 14:23 6277

Директор Тульчинського виробничого підприємства ”Будівельник” 49-річний Володимир Ковінько 2007-го в столярному цеху встановив котел ”Макагротех”. Заплатив за нього 15 тис. грн. Агрегат уже окупився.

Столярний цех живитиме вітряк

— Купив його в Києві на виставці новітніх технологій, — розповідає. — Такий котел працює на відходах деревини, стружках, навіть на смітті.

теплогенератор "Maкагротех"

Установка об’ємом 3 куб. м має топку, піддувало, вентилятор. Нагрів відбувається усередині за рахунок згорання, підігріву повітря й викиду його в повітряні рукави. На виході з котла температура +25–30°С.

— Обігріваємо столярний та покрасочний цеха, сушку для дошок — усе це площею 320 ”квадратів”, — продовжує директор. — На добу треба чотири мішки стружки. При 20-градусних морозах у цехах 20 градусів тепла. Люди працюють у сорочках.

Cтолярний цех споживає до 10 кВт електроенергії за годину. Щомісяця платять 3–4 тис. грн.

— Ми хочемо відказатися від центральної подачі електроенергії. Знаходимося на горі, то будемо ставити вітряк, який крутитиме генератор, — каже чоловік.

Вітряк коштує 20 тис. грн.

— Я за півроку викуплю вітряк і матиму свою електроенергію, — усміхається Ковінько. — Аналогічні вітряки бачив у Новограді-Волинському, Житомирі.

На підприємстві працюють 54 робітники, улітку — 76.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Газета.ua
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)