30 червня Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру України та Державне агенство з питань електронного урядування України запустили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру».

Завдяки запровадженому принципу екстеріторіальності, громадяни отримають принципово новий рівень сервісу. Дотепер замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало коруційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. Можливість замовлення послуги онлайн скорочує процедуру офрмлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань.

Відтепер замовити витяг з Державного земельного кадастру можна онлайн

Замовлення витягу здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру map.land.gov.ua. Простий та лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть невпевнених користувачів ПК. В систему інтегрована функція он-лайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Підтверження про сформовану заявку та повідовлення про готовність документу користувач отримує на свою елетрону адресу.

Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 Центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. Єдиний документ, який при цьому знадобиться – посвідчення особи.

В тестовому режимі послуга доступна для земельних ділянок, розташованих в Києві та Київської області. Протягом тижня сервіс буде розширений на всі регіони України.

«Екстериторіальність, що базується на висому рівні розвитку інформаційних технологій - невід’ємна складова сучасного суспільства, і цей принцип має бути обовязковим і в сфері надання адмінпослуг, - говорить Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. – Запровадивший електронний прийом заяв, ми розширюємо вікно можливостей для громаян, та водночас зменшуємо навантаженя на ЦНАПи, оскільки частина замовників зможе обійтися без візиту до Центрів».

«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження е-урядування в України, - зазначив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Надання доступних, прозорих та не корупційних адміністративних послуг, що досягається шляхом переведення їх в електронну форму, – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».

Впровадження онлайн-сервісу, як складова кампанії з розвитку електронного урядування в Україні, реалізовано за сприяння проекту «Реформа управління на сході України» німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Отримання витягу на земельну ділянку - найпопулярніша послуга в сфері земельних відносин. Щорічно в Україні за заявами громадян видається біля міліону витягів. З початку 2015 року уже видано 408,7 тис витягів.

Вартість послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру – 53 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.Переглядів: 8814
Поширень: 0