Табачник скасував зовнішнє тестування та вирішив зберегти 12-річку

30.03.10 00:32 3551 6

Міністр освіти Дмитро Табачник скасував зовнішнє тестування випускників середніх шкіл.

Табачник скасував зовнішнє тестування та вирішив зберегти 12-річку

Як повідомляє Інтерфакс, в понеділок міністр своїм наказом скасував наказ Міносвіти від 28 жовтня 2009 про введення тестування.

Згідно з текстом документу, міністр ухвалив таке рішення, щоб "уникнути перевантаження школярів загальноосвітніх навчальних закладів у період завершення навчального року".

Також це зроблено з урахуванням "незадовільного рівня підготовки дослідження з вивчення рівня навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів з української мови, математики та історії України".

Своїм наказом Табачник також доручив Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти "вивчити питання про проведення вищезгаданого дослідження у 2010-2011 навчальному році".

Текст наказу прес-службою міністерства не поширювався.

Раніше Табачник заявив, що при вступі до українських ВНЗ в нинішньому році будуть враховуватися бали як тестів, так і шкільного атестату, а формула розрахунків балів буде поширена серед всіх навчальних закладів.

В ефірі радіо "Ера", міністр освіти заявив, що в школах буде залишена дванадцятирічна система освіти.

"Майже в усіх країнах Європи приблизно однакова кількість годин у середній школі. Це від 11 до 12 тисяч годин. Якщо ми перейдемо на 12-річну школу, ми приблизно будемо відповідати цим критеріям", - відзначив Табачник.

Табачник також підкреслив, що для зменшення шкільної програми може бути введена обов'язкова дошкільна підготовка в дитячих дошкільних навчальних закладах.

"Звичайно, ми не зможемо вмістити програми в 10-річний формат. Можливо, піти шляхом об'єднання різних концепцій. Тобто забезпечити обов'язковий рік дошкільної підготовки у дитячих дошкільних навчальних закладах", - зазначив він.

Табачник також заявив, що в міністерстві створена робоча група, яка проаналізує результати роботи шкіл за 9 років за новою системою.

"У міністерстві створена робоча група, яка проаналізує всі результати перших 9 років за новою системою: якість підручників, якість стандартів, де програми ускладнені, чому ми маємо зниження якості освіти в середній школі", - сказав міністр.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Українська правда
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Лідія
  Лідія
  05-04-10, 14:58 | IP:79.143.37...
  Хіба можно писати таку несенітницю. Спочатку ознаймтеся з матеріалами та не вводьте в оману дітей та батьків.
 • 5. jurist
  jurist
  30-03-10, 19:02 | IP:109.167.26...
  незабаром всі випускники будуть "проффесорами"
 • 4. Сергій
  Сергій
  30-03-10, 10:16 | IP:77.121.96...
  для чого нам взагалі потрібні чиїсь зразки освіти??? в нас була своя освіта високого рівня. зараз в школі години з математики, інформатики, фізики, хімії заміняють годинами "другорядних" предметів. задають писати реферати з фізкультури, праці та ін. я ще розумію якби вимагали ці реферати писати, а то вимагають друкованого варіанту. і поняття "написання реферати" зводиться до пошуку його в інтернеті і роздруковки його. діти в середніх класах не знають таблички множення.
  зараз за таку "освіту" потрібно видавати не атестат а довідку "прослухав курс середньої школи", чи щось на зразок того.
  про викладачів я взагалі мовчу, в пед вузах ситуація не краща. правда це вже зовсім інша розмова ...
 • 3. Вітя
  Вітя
  30-03-10, 09:43 | IP:77.121.107...
  ЗНО не скасовано. Поки що

  29 червня «Українська правда» із посиланням на Інтерфакс повідомила, що «своїм наказом міністр скасував наказ Міносвіти від 28 жовтня 2009, яким вводилося обов'язкове зовнішнє незалежне тестування».

  Але Наказу від 28 жовтня 2009 про введення ЗНО не існує.

  Про це «Високому Валу» повідомила Ярина Ясиневич, керівник апарату попереднього міністра освіти і науки – професора Івана Вакарчука.

  Наказ про проведення ЗНО у 2010 році має назву: «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2010р.» (Наказ №570 від 26.06.2009 р.)

  Очевидно, йдеться про скасування Наказу МОН № 985 від 28.10.2009р. «Про вивчення рівня навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів з української мови, математики та історії України».

  Тобто, Дмитро Табачник скасував наказ Міністра Івана Вакарчука про проведення моніторингу стану вивчення школярами 3, 5-8 і 10 класів окремих дисциплін.

  За словами Я.Ясиневич, за керівництва І.Вакарчука було розроблено ґрунтовні трирічні плани дій щодо поліпшення якості освіти, зокрема з вивчення української мови, математики, фізики, хімії, біології та інших дисциплін.

  Скасований наказ передбачав додатковий моніторинг якості освіти в середній школі за визначеними предметами.
 • 2. Ivan_Vartovy
  Ivan_Vartovy
  30-03-10, 09:24 | IP:95.132.172...
  Війнуло смородом - це вигулькнув Табачник
  Музейний злодій, спритний казнокрад,
  Мерзенний Україноненависник
  Христопродавець, ласий до посад

  "Знавець історії" (за жарт даруйте друзі)
  Повчати майстер гоїв-неборак
  Що у минулому було у них як треба
  А що було в минулому не так

  Тепер "смотрящим" він у галузі освіти
  Інструкцію отримав від братви
  Російщити дітей, щоб виростали
  В майбутньому лакеями Москви

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)