Яку воду краще пити: з крану, кип'ячену чи фільтровану?

20.08.10 08:22 23041 6

”Оштрафували 15 осіб, які навмисно побудували туалети біля колодязів сусідів”

Яку воду краще пити: з крану, кип'ячену чи фільтровану?

Із липня цього року змінили держстандарти на питну воду. Збільшили допустиму норму нітратів у криницях. Раніше межею було 45 мг на літр води. Тепер може бути 50.

Людмила Крутікова: ”Воду, очищену фільтрами, не бажано вживати постійно. Вона вимиває корисні солі з організму”— Криницю треба чистити раз на рік, — каже Людмила Крутікова, 43 роки, завідуюча відділення комунальної гігієни Вінницької міської санепідемстанції.— Бажано, щоб робили це спеціалісти. Обов’язково потрібно викачати воду і вимити стінки колодязя. А ще люди не дотримуються норм із розташування гнійних ям і туалетів. Будують їх поряд із криницею, хоча потрібно будувати не ближче ніж за 20 метрів. Цього року оштрафували 15 осіб, які навмисно побудували туалети біля колодязів сусідів.

Чи шкідливо пити воду з-під крана?

— Не шкідливо. Вона має гарантовану якість. Проходить кілька ступенів очистки, хлорується, дезінфікується. Якщо у воді відчувається запах хлору, її краще відстояти. Двох годин цілком достатньо.

А маленьким дітям можна її давати?

— Дітям найкраще купувати спеціальну бутильовану. У воді з криниць часто є нітрати, а вони дуже шкідливі для немовлят. Щоби перевірити якість води, людина може звернутися в санстанцію. Аналіз допоможе визначити, який фільтр краще ставити. Магнітний фільтр пом’якшить жорстку воду, вугільний — очистить від домішок.

Які хвороби може спричинити вживання неякісної води?

— Виникнуть проблеми зі шлунком, суглобами. Для шлункового тракту шкідливі бактеріологічні забруднення. Для суглобів — жорсткість, тобто наявність у воді солей кальцію і магнію.

Краще пити кип’ячену, відстояну чи відфільтровану воду?

— Найкраще — з артезіанських колодязів. Зараз у Вінниці діє єдиний артезіанський колодязь, у мікрорайоні Поділля. Воду, очищену фільтрами, не бажано вживати постійно, вона вимиває корисні солі з організму. І може призвести до серцево-судинних хвороб. Те саме стосується кип’яченої води. Відстояну пити можна, солі з неї нікуди не діваються, лише осідають.

Моя сім’я п’є звичайну воду з-під крана. Звечора набираю дві 3-літрові банки. Відстоюю, а зранку на ній готую їсти, заварюю чай.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Газета.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Firecooly
  Firecooly
  30-08-15, 21:57 | IP:176.119.24...
  Достатньо слушні поради. Я з жінкою замовляю Аляска. Це та сама артезіанська вода, тільки нікуди їздити не треба, все доставлять додому
 • 5. Коля
  Коля
  11-11-13, 14:04 | IP:80.240.45...
  На мой взгляд, лучшая вода артезианская. Пробовал пить талую воду, всё отлично, только времени много отнимает, которого всегда не хватает. Недавно мне подарили аквадиск. Попробовал, на вкус вода мягкая. Я в принципе не сильно верю в действие чудо-приборов, но чувствовать стал себя лучше и бодрее.
 • 4. Андрей
  Андрей
  23-02-12, 11:01 | IP:178.94.38...
  У какой это воды из под крана качество гарантированное? Вы вообще в Украине живете. У нас в Херсоне, в центре города, если будешь из под крана пить по 1 литру в день то умрешь где-то через год. ЕЕ даже кипятить страшно кучи всего на дне. Даже кран зарастает какими-то каменными нарастами.
 • 3. Snuff
  Snuff
  20-08-10, 23:17 | IP:91.124.33...
  ні-ні, Ви що, ніякої реклами.
  в характеристиках немає такої можливості.
 • 2. Vi
  Vi
  20-08-10, 23:06 | IP:194.50.125...
  А чого ти так впевнений що не очищує??? Бо реклама так каже?)

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)