У Вінниці презентували «Український націоналізм»

17.04.10 15:17 Політика 4708 31

16 квітня 2010 року у Вінниці відбулася презентація третього тому збірки творів Степана Ленкавського «Український націоналізм».

У Вінниці презентували «Український націоналізм»

Презентацію провів заступник голови ВО «Свобода» з ідеологічних питань, кандидат історичних наук Олександр Сич. Саме він є упорядником та редактором усіх трьох томів праць Ленкавського.

Олександр Сич презентує книгуНебагато вінничан до цього часу чули про Степана Ленкавського. Однак присутні на презентації дізналися, що ця людина була незмінним соратником та заступником Степана Бандери, а також одним із засновників та чільних ідеологів Організації Українських Націоналістів. Після смерті Степана Бандери саме Ленкавський очолив ОУН.

Протягом свого життя він побував в польських тюрмах та три роки карався в нацистському концтаборі Аушвіц.

Презентована книга переважно містить праці ідеолога ОУН, які аналізують міжнародну політику. Над книгою Олександр Сич працював понад сім років. Для цього йому довелось провести багато часу в архівах Німеччині та США. Загалом науковець вивчає творчий доробок провідника ОУН близько 12 років.

Презентуючи видання перед заповненим залом в готельному комплексі «Поділля» Олександр Сич також торкнувся теми необхідності націоналізму для становлення та розвитку будь-якої цивілізованої держави, у тому числі й української.

- Факти свідчать, що усі розвинені європейські країни стали міцними, заможними та стабільними саме завдяки націоналістичній ідеології, - зазначив він. – І до сьогодні націоналістичні партії отримують досить значний відсоток голосів на виборах у цих країнах. Останній приклад - це впевнена перемога правих сил на виборах в Угорщині тиждень тому.

Олександр Сич нагадав присутнім, що наша держава може розраховувати лише на власні сили, бо ніхто окрім українців не зацікавлений у становленні Великої України. Також заступник голови ВО «Свобода» звернув увагу на той факт, що окрім того, що націоналізм європейське явище, в Україні він не є суто галицьким явищем:

- Ідеологія та організований націоналістичний рух народився саме на східних землях нашої держави. І лише потім прийшов у Галичину. І тільки завдяки тому, що на території Галичини українці могли почувати себе трохи вільнішими, цей рух набрав там більших обертів.

Зацікавленість вінничанами книгою Степана Ленкавського була такою великою, що не зважаючи на її недешеву вартість не вистачило примірників книги для усіх бажаючих придбати третій том. Голова Вінницької міської організації ВО «Свобода» Олексій Фурман зазначив, що був приємно здивований, тим, що переважна більшість вінничан, які прийшли на презентацію книги «Український націоналізм» не були членами ВО «Свобода».

- Це свідчить про те, що на Вінниччині є багато людей, які дізнаючись більше правдивої інформації про суть українського націоналізму встануть до лав Національної опозиції, яку нині активно формує наша політична сила, - наголосив він. – Саме брак правдивої інформації про націоналістичну ідеологію, викривлене подання її антиукраїнськими силами заважає багатьом українцям активно взятися до розбудови своєї держави та марно не чекати, що прийде чужинець зі сходу чи заходу та зробить нас щасливими.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ВО Свобода
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 31. puhan
  puhan
  06-05-10, 00:08 | IP:81.232.51...
  Мешканець Колишній:
  Якщо в Англії зараз "тіпа соромно" бути націоналістом, то я вам поясню у чому тут суть. Після Другої Світової Війни ідеологією Європи є т.зв. "комплекс покути" - треба перед усіма вибачитись за все, що зробив і не зробив. Європа сьогодні, до того ж, сповідує засади "мультикультуралізму", щедрої політики для біженців, які зараз її доводять до складної кримінальної та економічної ситуації, тому відкрито говорити про націоналізм не прийнято, АЛЕ це не означає, що англічани не є націоналістами по своїй суті. Зростаюче число націоналістичних партій в парламентах європейських країн говорить і про посилення таких тенденції.

  Не забувайте й одну річ - європейські народи - це давним-давно сформовані нації!!! І сформувались вони ні на чому іншому, як на націоналізмі. Ви англійську знаєте, такщо почитайте будь-якого дослідника з політології - всі вони заявляють, що націоналізм - це найважливіша складова нації! Без націоналізму не можливо побудувати єдину і цілісну націю! Подивіться на недавніх членів ЄС - Польща, Чехія, Угорщина і т.д. - вони діють на націоналістичних засадах, тому мабуть так вдало і вилізли з комуняцького багна.

  Доо того ж в природі не існує одного та єдиного виду націоналізму. Націоналізм за своєю суттю існує в тисячах різних форм, індивідуальні для кожної країни. Далеко не всі форми націоналізму включають ксенофобські елементи, націоналізм можу бути як "exclusive" так і "inclusive", що стосується різних етносів. В українському випадку нам важливо спершу відновити те, що втратилось за роки Сталінських репресій, русифікації і т.д. Необхідно позбавити укрїанців комплексу неповноцінності, вибити з їх голов ідеї, що нібито рос мова краща, культурніша і т.д.. Коли україномовний переходить на російську, як тільки до нього звернуться на російській, як на мене і є виявом такого комплексу.

  Повернути українцям гордість за свою мову, культуру та народ не можливо без націоналізму.
 • 30. Сашко
  Сашко
  27-04-10, 00:33 | IP:77.121.118...
  Ось так, Мешканець Колишній. Боїтеся ви правди. Зняли інформацію про "Свободу" із сайту майвін. Це ваш останній аргумент? Але ж він найслабший.
 • 29. Сашко
  Сашко
  21-04-10, 16:05 | IP:77.121.118...
  Колишній мешканець, у Великобританії ніколи не панували московські більшовики зі збоченою національною політикою, тому для британців бути націоналістом природно. Лише в Україні розмовляти українською мовою вважалося націоналізмом, а теперішнє бажання українців стати господарем на своїй землі - фашизмом. Просто потрібно вправити трішечки мізки на місце, які вивихнула більшовицька пропаганда. А націоналістичний рух у Європі зростає. Тільки не треба порівнювати українських націоналістів з гітлерівцями, бо гітлерівці мають більше спільного з більшовиками, чим з будь-ким іншим. Той самий Табачнік, Колісніченко та їм подібні виродки самі справжні гітлерівці, від яких українцям треба захищатися.
 • 28. Мешканець Колишній
  Мешканець Колишній
  20-04-10, 23:33 | IP:38.117.185...
  Друже сашко,

  згоден, не пишуть про такі речі у Великобританії. Але трошечки не тому. Не пишуть, бо на захдоі бути націоналістом, чи расістом тіпа соромно. Ну соромляться вони. Дємократія в них і всьо такоє. Тіпа усі рівні. Бо іще не читали мою книжку Моя Боротьба. Але я вже незабаром кінчаю писати. От тоді і подивимося кому буде соромно!
 • 27. Сашко
  Сашко
  20-04-10, 23:15 | IP:77.121.118...
  Колишній мешканець, у Великобританії на відміну від України про подібні речі не пишуть, бо вони настільки очевидні для англійців, що писати про них не потрібно. Наразі достатньо.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)