Міжнародний день прав людини повинен бути проголошеним Всеукраїнським національним святом

10.12.10 13:44 Політика 2717

10 грудня в Україні не організовують народних гулянь, не влаштовують феєрверків і не роздають премій. Але, можливо, ми доживемо до часів, коли міжнародний День прав людини буде проголошено Всеукраїнським національним святом.

Міжнародний день прав людини повинен бути проголошеним Всеукраїнським національним святом

Зверніть увагу – ніхто з-поміж основних політичних партій країни, окрім «Фронту Змін», не оперує у своїх програмах (не кажучи вже про практики) самим поняттям прав людини. Це зовсім не випадковість і не недогляд. Просто політика, яку ці партії здійснювали, здійснюють або збираються здійснювати, із цим поняттям не сумісна за визначенням. І Податковий кодекс, і проекти кодексів Житлового і Трудового нічого спільного з правом людини на гідне життя і достойну винагороду за працю не мають і мати не можуть за своєю філософією. Бо зроблені не для Людини, а під конкретних людей.

Коли «Фронт Змін» проголошував у своєму ідейному маніфесті беззастережність у відстоюванні прав людини, він робив це не лише з відданості європейським цінностям, а й через усвідомлення того, що тільки повага до прав і свобод кожного є запорукою добробуту всіх. Без цієї поваги немає справжнього людського розвитку і навіть нафта, газ і алмази не допоможуть.

Півстоліття тому Генеральна Асамблея ООН оголосила 10 грудня – день ухвалення Всесвітньої декларації прав людини – Міжнародним днем прав людини. До усвідомлення того, що людина має права тільки тому, що є Людиною, а не монархом, депутатом чи навіть громадянином, людство йшло дуже довго і важко. Через рабовласництво, кріпацтво, дві світові й безліч «малих» війн, через психушки, табори, ув’язнених і замордованих. Через, зрештою, 1400 голосувань у самій ООН, коли одні країни відстоювали нерівність за расовою ознакою, інші – за статевою, а ще інші наполягали на обмеженні поширення інформації.

Але людина отримала права не від держав і не від ООН – вона наділена ними самим Богом. І влада, яка прагне ці права відібрати чи щонайменше обмежити, - зазіхає на те, що їй не належить. Тому Міжнародний день прав людини – це нагадування про необхідність боротися за ці права – наполегливо, повсюдно й повсякчасно. Якщо кожний із нас несе у собі відблиск Божої подоби, то це стосується не тільки тих, хто їде в кортежі, а й тих, хто цей кортеж вимушений перечікувати. Ми маємо право не гинути від куль лозінських, не оплачувати своїми кровними міністерські чартери і депутатські курорти й не боятися власних «слуг», які поводяться дедалі потворніше. Але це право треба відстоювати.

Сергій Кудлаєнко.
Голова Вінницького обласного осередку ПП „Фронт Змін”.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)