Черги до дитячих садків поступово зникнуть

01.09.11 12:47 5538

Вінницький міський голова обіцяє запровадити у місті електронний реєстр вільних місць у дошкільних закладах.

Черги до дитячих садків поступово зникнуть

Черги до дитячих садків поступово зникнуть. Уряд обіцяє за два роки вирішити проблему із влаштуванням дітей до дошкільних закладів. Для цього планують, по-перше, повернути передані в оренду бізнесовим структурам приміщення садочків, а по-друге, будувати нові - швидко та якісно. Як плани уряду впроваджують в регіонах та які нині черги до садочків, досліджували наші кореспонденти.

- Ви подивіться який він гарний. Руки робочі трудились немарно - щира подяка вам від дітей.

Відкриття нового садочка у столичному мікрорайоні на "Позняках" малеча та батьки чекали 5 років. Поки довгобуд простоював, пані Марті доводилося возити дітей - Олександру та Марійку - до садочка в іншому районі.

Марта, мати вихованок дитячого садка №550:

- Очень много новостроек, и потому очень сложно попасть в детский сад. А в этот сад мы по месту жительства, и нас приняли без проблем.

Нині у черзі до столичних садочків стоїть 6 тисяч малюків. 4 тисячі міська влада обіцяє забезпечити місцями вже цього року. Для них відкриють 20 дошкільних закладів. Хто все ж таки не потрапить до садочків, голова столичної адміністрації обіцяє збудувати нові.

Олександр Попов, голова Київської Міської Державної Адміністрації:

- Я коли зайшов сюди, побачив благоустрій - у мене одразу думка: якби я був дитиною, я б точно захотів тут навчатись, тому що ну так красиво і так комфортно. Дуже приємно, що наші діти будуть мати такі прекрасні умови.

4-річній Вероніці новий дитсадок сподобався не менше, ніж Олександру Попову. На відвідини вдягла найкращу сукню.

Вероніка, вихованка дитячого садка №550:

- Красивый садик, красивый, дуже красивый.

Басейн, душові, ігрові майданчики, спортзал та спальні кімнати - усе ретельно перевірили батьки і дали оцінку.

Аліна Баранова, мати вихованки дитячого садка №550:

- Укомплектований садочок, і меблі, і килимочки, і іграшки - усе сучасне. Ну, дуже гарно! І басейн ми проходили дивилися - дуже гарний. І спортзал великий.

Інша мама - львів’янка пані Вікторія - про садочок для трирічного Нестора лише мріє. У місті Лева ситуація із чергами до дошкільних закладів майже катрастрофічна. Записуватись потрібно чи не в пологовому будинку. Пані Вікторія була змушена віддати сина на виховання до бабусі - у село.

Вікторія Балицька, мати трирічного Нестора:

- Шансів жодних! Все зводилось до того, що хтось з адміністрації казав: "О, мамочко! Дитині стільки років, а ви навіть на чергу не стали. Ви мали б стати років 1,5-2 тому. От тоді може б у вас були шанси. А так нічим не можемо допомогти".

Міська влада каже: у бюджеті грошей на нові заклади немає. Тож збирається повертати з-під оренди приміщення колишніх садочків.

Катерина Гороховська, в.о. начальника управління освіти і науки Львівської міськради:

- Вже всі орендарі попереджені, і з кожним кроком такі групи відкриваються. І другий момент відкриття дошкільних груп для п’ятирічок, бо вони повинні бути охоплені освітою при загальноосвітніх школах.

- У нашому садочку гарне свято.

У Вінниці в існуючих закладах відкрили додаткові групи. Черги зменшились, однак проблема не зникла.

Ганна Галунко, мати вихованців дитячого садочка:

- Ми за рік написали заяву. Я знаю, що проблематично. Тому що садочок дуже гарний і проблема дійсно існує, якщо це не зробити завчасно.

Поки над ліквідацією черг до садочків працюватимуть чиновники і будівельники, Вінницький голова обіцяє запровадити у місті електронний реєстр вільних місць у дошкільних закладах.

Володимир Гройсман, Міський голова Вінниці:

- Це дасть нам можливість абсолютно відкрито вносити цю інформацію для людей. Розміщувати на сайтах в інтернеті. І людина зателефонувавши могла б дізнатися інформацію, чи є в нас вільні місця в садочках чи їх немає.

Електронний реєстр вільних місць у садочках планують створити і київські посадовці. Та обіцяють за два роки взагалі позбавитися черг.
 

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Перший національний
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)