Моніторинг органів міської влади: найвідкритішою міською радою є Вінницька

28.01.12 19:49 2161 3

Результати моніторингу органів міської влади, проведеного Центром політичних студій та аналітики «Новий громадянин»

Моніторинг органів міської влади: найвідкритішою міською радою є Вінницька

На думку експертів, найвідкритішою міською радою є Вінницька, а найзакритішою - Тернопільська. Серед обласних державних адміністрацій найбільш прозорою визнана діяльність Тернопільської та Херсонської ОДА, а от найменш прозорою - Одеської та Луганської ОДА.

Такими є результати моніторингу органів міської влади, проведеного Центром політичних студій та аналітики «Новий громадянин». Про це 27 січня під час прес-конференції оголосив керівник центру Віктор Таран.

Рейтинг формувався на основі запитів, надісланих до органів влади упродовж липня-грудня 2011 року. Критеріями оцінювання були: наявність відповіді, вчасність її надання відповідно до термінів, передбачених законом, предметність і вичерпність відповіді.

Також Центр політичних студій та аналітики визначив, хто з органів влади найкраще представлений в інтернеті. Відповідно, переможцями визнані сайти Полтавської, Харківської й Хмельницької ОДА та Київської міської державної адміністрації. А от найгірше представлені в мережі портали Одеської ОДА та Донецької міської ради.

Серед критеріїв, за якими здійснювалась оцінка сайту експертами центру, були: наявність окремого розділу, присвяченому доступу до публічної інформації, інформації про сам закон, наявність контактів, за якими можна надіслати запит, зразок для надання запиту у письмовій формі та порядок складання й подання запиту, дані про найбільш запитувану інформацію та звіти про отримані запити.

За словами Віктора Тарана, виконувати закон у повному обсязі органам міської влади заважає недостатнє фінансування й матеріально-технічне забезпечення.

«Чиновники потрапили в ту ситуацію, коли вони мають виконувати величезні нові повноваження в тих бюджетах та в рамках тієї структури, яка була закладена ще у 2008-му. Тобто обов'язки виконання закону поклали на ті самі підрозділи (загальний відділ, оргкомітет), і люди просто фізично не встигають все зробити», - сказав пан Таран.

На його думку, виходом із цієї ситуації може бути створення в обласних і державних адміністраціях окремих структурних підрозділів у складі від чотирьох осіб.

Окрім цього проблемою є й те, що обласні державні адміністрації та міські ради за бюджетними запитами отримали кошти на виконання закону не в повному обсязі. «Це означає, що в них відсутні кошти на закупівлю нової техніки: сканер, комп'ютер. У них немає коштів на здійснення ксерокопіювання. Також досі не визначено, як брати плату за це ксерокопіювання з громадян. Коли ми відправляємо запит, 10 сторінок робиться безкоштовно, а все, що далі, має сплатити громадянин. Але державне казначейство ще не розробило алгоритм, як це можна зробити», - зазначив він.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Телекритика
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. До коментаря №2
  До коментаря №2
  29-01-12, 18:48 | IP:178.95.166...
  Я люблю своє місто, я знаю як може бути добре, і що таке погано. Дуже часто маю можливість відвідувати інші міста України, так що шановнА коментаторША №2 потрібно не зупинятись на досягнутому, а намагатись бути найкращим, особливо при воконанні своїх службових обов'язків.
 • 2. для Олександра
  для Олександра
  29-01-12, 16:43 | IP:178.95.97...
  Ви просто уявіть на скільки в інших містах гірше... Цінуйте те що маєте
 • 1. Олександр
  Олександр
  29-01-12, 11:46 | IP:178.95.86...
  Не знаю як там з відкритістью у інших містах, але в нашому місті,я ТРИЧІ електронкою звертався до нач.департаменту Попової Л.В., і НЕ отримав жодного разу відповіді. До цього департаменту просто електронка НЕ доходить, із - за низького фахового рівня системного адміністратора. Соромно дивитись на спотворені фото, молодих жінок, які виставлені на сторінці департаменту праці, я особисто про це говорив керівництву, але радянська влада- крепка. Також не надають відповіді з офіційного сайту ВМР, на звернення до міського голови, теж неодноразово. Тож з тим що є найвідкритішою Вінницька міська Рада,- НЕ можна погодитись!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)