Річку Південний Буг хочуть перейменувати в Бога

28.05.12 10:07 3202 8

Громадські активісти хочуть перейменувати хмельницьку річку Південний Буг, повернувши їй давню історичну назву Бог.

Річку Південний Буг хочуть перейменувати в Бога

Ініціатором перейменування стало "Подiльське екологiчне товариство", повідомляє УНІАН з посиланням на тижневик "Поділля".

"У селах й дотепер багато людей називають річку Богом. Дарма, що офіційно ця назва вже давно не вживається. Ми хочемо відновити історичну справедливість, адже Бугом річка стала через звичайну неуважнiсть", - розповів представник організації, керівник проекту "З Бугом у серцi" Руслан Бiлик.

Він нагадав, що зміна історичної назви річки Бог на Південний Буг сталася 1814 року. Тоді російський геолог Володимир Ласкарєв, який досліджував територію Правобережної України, звернув увагу на існування двох річок з однаковою назвою - Буг.

"Хоча насправді західну річку називали Буг, а південну - Бог. Але чомусь вони російському вченому видалися однаковими. От тоді й було прийнято рішення перейменувати річки у Західний Буг та Південний Буг. Про це свідчать записи в архівних документах", - додав Бiлик.

Екологи сподіваються, що їх підтримає громадськість та місцева влада. Найближчим часом питання перейменування річки подадуть на розгляд топонімічної комісії при Кабміні.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 8. Лариса
  Лариса
  28-05-12, 20:39 | IP:91.124.196...
  При чому тут релігія???? Люди, на все нове кривитесь? та й не нове це, а старе, як світ... Тоді народ був ще язичницький(а було так ще дуже довго після хрещення Русі, та й з другого боку назва може мати і більше тисячоліття). Слово "бог" - власне слов*янське, тому дуже старе - ще старше за християнство.
  Ніхто не нав*язує поклонніння річці!!!!!! ЦЕ ПРАСТАРА НАЗВА, ЛЮДИ ЇЇ ТАК НАЗИВАЛИ, ТОМУ ЩО Ж ТОДІ ВІРИЛИ В СИЛИ ПРИРОДИ, А ВОДА БУЛА ЖИТТЄДАЙНОЮ - НЕ БУЛО КАНАЛІВ, ВОДОПРОВОДУ, ЯК В 3-МУ ТИСЯЧОЛІТТІ (ТА Й ЗАРАЗ НЕ СКРІЗЬ Є).
  а ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ -ЦЕ ВІДРОДЖЕННЯ НАШОЇ МОВИ, СПАПЛЮЖЕНОЇ РОСІЙСЬКИМИ НЕУЧАМИ!!!!!!!!!!
  БУДЬТЕ УКРАЇНЦЯМИ, ЛЮБІТЬ НАШУ МОВУ, ДУМАЙТЕ ГЛИБШЕ. До речі, мені попадалися науково обгрунтовані матеріали, ДО ТОГО Ж ДАЛЕКО НЕ НОВІ.
 • 7. Дівча
  Дівча
  28-05-12, 17:26 | IP:178.93.24...
  ісправді все в нас чудово тільки назву річки залишилось змінити
 • 6. Для Олександра
  Для Олександра
  28-05-12, 14:29 | IP:195.34.204...
  Річка справді у минулому називалася Бог.
  Але перейменовувати не треба. Південний Буг - теж непогана назва.
 • 5. Лариса
  Лариса
  28-05-12, 12:01 | IP:178.94.40...
  І взагалі коли станція Ржевуська стане Ружевською? Мукачево стане Мукачів, як місцеві і зараз кажуть, Опішня стане Опішним і т. п.?
 • 4. Лариса
  Лариса
  28-05-12, 11:58 | IP:178.94.40...
  Це дійсно так, просто в народі часом "БОГ" вимовляли "БУГ" або й "БІГ". Але це діалектизми. Літературна назва - Бог. І це правильно. Вона була так названа, тому що місцеве населення таки обожествляло її - ЦЕ НЕ ВИПАДКОВИЙ ЗБІГ. Може комусь і смішки... але безпідставно!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)