Режисер Кшиштоф Зануссі отримав пропозицію зняти чергову кінострічку у Вінниці

08.04.09 10:51 2168 0

Відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі отримав від вінницького міського голови Володимира Гройсмана пропозицію зняти чергову кінострічку у Вінниці.

Режисер Кшиштоф Зануссі отримав пропозицію зняти чергову кінострічку у Вінниці

 Як дізналася газета «МІСТО», пан Зануссі остаточно не відмовився від цієї пропозиції. Тим більше, що має певні ідеї, щодо фільму, який міг би зняти у столиці Поділля.

- Безумовно, я б звернув свою увагу, завдяки вашому вінницькому архіву, що відбувалося у Вінниці у період до Першої Світової війни, - каже Кшиштоф Зануссі. – Скільки цікавих родинних листів, скільки цікавих зауважень, яке тут було життя. Як тут розвивалися банки, як тут українці, росіяни, поляки, євреї знаходили спільну мову, як вони будували цю частину світу. Це для мене надзвичайно цікаво! Я б може взявся б за це. Це треба робити реставрацію того, яке тут відбувалося життя. Аби до цієї реставрації можна було звертатися, як до реставрації вашої пам’яті. Вона не нам належить, вона належить всім.

До речі, Кшиштоф Зануссі зазначив: має певні персональні причини ставитися до Вінниці із особливим теплом. Оскільки його дружина Ельжбета – нащадок графської родини Грохольських. Нагадаємо, родина Грохольських володіла маєтками на території сучасної Стрижавки та П’ятничан. У стрижавському маєтку народився і тесть режисера граф Станіслав Грохольський. Одна з його доньок і стала дружиною пана Зануссі. У сучасній Вінниці про родину Грохольських на згадку залишився парк у П’ятничанах, де зараз розташовано ендокринологічний диспансер.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)