«Мотор Січ» планує збирати вертольоти у Вінниці

28.02.11 11:23 4335 3

Виробник авіадвигунів «Мотор Січ» розглядає можливість організації складання вертольотів Мі-8Т на потужностях Вінницького авіаційного заводу.

«Мотор Січ» планує збирати вертольоти у Вінниці

Через прийняту в Росії державну програму імпортозаміщення в найближчі роки позиції "Мотор Січ" на ринку вертолітних моторів будуть погіршуватися, вважають аналітики. Втім, у реалізації планів по збірці вертольотів вони сумніваються - у компанії немає досвіду в цій сфері.

Про те, що "Мотор Січ" планує взяти в управління держпідприємство "Вінницький авіаційний завод" (ВіАЗ) і організувати на його потужностях складальне виробництво вертольотів, повідомили в п'ятницю в прес-службі Вінницької облдержадміністрації (ОДА) з посиланням на голову ОДА Миколу Джигу. Сторони досягли попередньої домовленості і підписали відповідний протокол. "Є всі перспективи відновити виробництво на авіазаводі. Наше підприємство має всі дозволи і необхідних фахівців", - заявив пан Джига.

Вінницький авіаційний завод створений в 1961 році на базі військових авіаремонтних майстерень. Підприємство здатне проводити капітальний ремонт літаків Ан-2 і Як-52, вертольотів Ка-26 і Мі-2, а також ремонт двигуна АШ-62. Має сертифікат на ремонт авіатехніки Російської Федерації. Зараз ВіАЗ проходить процедуру банкрутства. За даними Миколи Джиги, на 1 лютого борг підприємства по заробітній платі становив 985 300 000 грн.

Представники Вінницької ОДА самі запропонували компанії взяти в управління ВіАЗ - на заводі можна здійснювати виробництво вертольота Мі-8Т, розповів голова наглядової ради "Мотор Січ" Анатолій Малиш. Він зазначив, що сторони ведуть переговори, але конкретних домовленостей ще немає: "Ми обдумуємо цю пропозицію. Крім того, для його затвердження потрібна згода Кабміну та інших органів влади".

"Мотор Січ" зараз вигідно налагоджувати виробництво - прийнятий Податковий кодекс обіцяє звільнити підприємства авіабудівної галузі від сплати корпоративного податку, якщо заощаджені кошти будуть спрямовані на капітальні інвестиції в модернізацію і розширення виробництва. Для "Мотор Січ" це близько $ 300 млн за 5 років, і ці кошти компанія швидше за все направить на запуск виробництва власних вертольотів, проект яких вже розроблений, говориться у звіті аналітика ІК Foyil Securities Юлії Стельмах. Вертольоти планують поставляти урядовому апарату та МНС.

Компанія прагне диверсифікувати доходи і не вперше оголошує про намір почати складання вертольотів, каже експерт Центру політичного та економічного аналізу Ірина Кава. Справа в тому, що російська держпрограма по заміщенню імпорту незабаром може знизити частку "Мотор Січ" на ринку вертолітних моторів. Місцем складання цієї продукції уряд РФ вибрав санкт-петербурзьке конструкторське бюро ім. Климова, серійне виробництво там має бути налагоджена до кінця 2013 року. Зараз, за оцінками аналітиків, "Мотор Січ" покриває до 80% російського попиту на вертолітні мотори.

Але в можливості реалізації планів компанії експерти сумніваються: "Розробка такого складного апарату, як вертоліт, вимагає наявності КБ з багаторічним досвідом. Створити вертоліт з нуля за 3-5 років не можна", - говориться в одному з останніх звітів ІК "Сократ". А за словами Ірини Кави, внутрішній попит на вертольоти вкрай малий, тоді як ринок СНД зайнятий російськими вертольотами, виробництво яких давно налагоджено.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Коммерсанть
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Андрій
  Андрій
  28-02-11, 23:25 | IP:109.108.241...
  Та це все брехня, просто комусь треба землі, от і вирішили його зруйнувати...а потім і територію військової бази прихопити...
  Мі-8Т ще у 1980их замінили на МТ...кому треба це старе лайно?
 • 2. Dmytro
  Dmytro
  28-02-11, 15:05 | IP:79.143.46...
  "Звільнення від корпоративного податку", що це мається на увазі? Податок на прибуток?!

  З іншої сторони, чи на занадто ризиково "Мотор Січі" інвестувати у підприємство з такими боргами?

  Хоча... Там же розумні люди працюють) Якусь вигоду для себе воно точно тут бачать ))
 • 1. Олександр
  Олександр
  28-02-11, 13:10 | IP:178.95.146...
  Про збирання вертольотів у Вінниці, Ірина Кава сказала: "внутрішній попит на вертольоти вкрай малий, тоді як ринок СНД зайнятий російськими вертольотами, виробництво яких давно налагоджено", - про що ще можна говорити?????.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)