Область отримала нову вакцину від туберкульозу

01.08.08 12:48 2741

Півтора місяця новонародженим дітям в області не робили щеплення від туберкульозу вакциною БЦЖ — бактерія целюлярно жива.

Область отримала нову вакцину від туберкульозу


Днями отримали нову партію. За рішенням вченої ради Міністерства охорони здоров’я цього разу закупили продукцію виробництва Данії для протитуберкульозного щеплення. Раніше застосовували російську, дешевшу майже в 11 разів.

— Нова вакцина має інший штам, — каже головний педіатр управління охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ніна Дущак, 52 роки. — Він має змінюватися кожні 18–20 років, бо до туберкульозної палички виникає звикання.

Придбаної для області вакцини вистачить на півтора-два місяці. Потім медики чекають чергової поставки.

— Насамперед щеплюватимемо дітей у пологових будинках і тих, що народився один-два місяці перед цим і не отримав вакцини, — зазначає Дущак. — Ревакцинацію робитимемо згодом, коли буде нове надходження.

Головний педіатр зауважила, що вакцина має всі сертифікати якості, пройшла апробацію в Україні. Сьогодні данську продукцію застосовують у 43 країнах світу, зокрема й в усіх країнах Євросоюзу.

— Після цієї вакцинації раз на рік проводимо реакцію Манту, — каже Дущак.— Якщо вона в дитини 7 років негативна, ревакцинацію проводять повторно. І так само в 14 років. Зараз щеплення роблять у ліве плече кожній дитині, яка народилася здоровою і має вагу понад 2,5 кілограми.

Не можна робити щеплення хворій від народження дитині; малюку з внутрішньоутробною інфекцією, гострим захворюванням або ж хто з’явився на світ од ВІЛ-інфікованої матері, переніс пологову травму, має захворювання нервової системи. Вакцинацію можуть відкласти й зробити щеплення дитині за індивідуальним графіком. Якщо малюк — алергік, його варто спершу підготувати до процедури.

— Кожна вакцина — це не вода, й організм по-різному реагує на її введення, — зауважує лікар. — Але дитина короткий період перехворіла й надалі захищена від палички туберкульозу. Якщо нічого не робити, можна пропустити це захворювання. Протягом останніх років зросло число відмовників од щеплень. Водночас збільшилася і кількість випадків задавнених форм цієї хвороби.

В Україні триває стан епідемії туберкульозу, застерігають у Міністерстві охорони здоров’я.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Газета по-українськи
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)