Виставка живопису "Сестри Яблонські"Виставка живопису "Сестри Яблонські"

01.02.18 - 21.02.18 2911

Дирекція худжніх виставох України в залах Вінницького обласного художнього музею презентує виставку з фондової колекції Дирекції «Сестри Яблонські», що відбувається у контексті мистецького проекту «Дві постаті».

Ім`я Тетяни Яблонської добре відоме не тільки серед шанувальників мистецтва, але й серед широкого загалу. Народний художник, Академік живопису, Герой України. Учениця Ф.Кричевського, асистент у живописній майстерні О.Шовкуненка, лауреат багатьох державних премій, нагороджена медалями Академії Мистецтв СРСР та України, професор Київського державного художнього інституту (зараз Національна академія образотварчого мистецтва і архітектури).

Олена Яблонська — талановитий художник-живописець, графік, ілюстратор дитячих книжок, рідна сестра Тетяни Яблонської, молодша від неї лише на півтори роки. Вона також навчалась у Київському державному художньому інституті у Ф.Кричевського, О. Шовкуненка, а також у П.Котова, К.Елеви.

До мистецтва сестер Яблонських долучив батько, Нил Олександрович, син священика, відомий живописець та графік, викладач образотворчого мистецтва. Їхня мама, Віра Варгасова, викладала французьку мову. З народженням дітей Віра Георгіївна повністю присвятила себе їхньому вихованню та освіті.

Тетяна Яблонська, завдяки наполегливості, цілеспрямованості та «масштабу» творчої особистості, «йшла в ногу» з епохою, визначаючи її ідеали. У той час як живописне мистецтво Олени – імпресіоністичне та сонячне за своею природою, що перебувала за рамками ідеології «апріорі», далеко не завжди відпавідало вимогам радянської дійсності. За словами доньки художниці Наталії Волобуєвої, Олена Нилівна жартувала, що у неї два «звання»: дружина Євгена Волобуєва та сестра Тетяни Яблонської.

Факти життєвої та творчої біографії Тетяни Яблонської широко відомі – тільки перелік її виставок та публікацій про неї може скласти цілий том. Олена Яблонська, порівняно зі свосю знаменитою сестрою, виглядае, на перший погляд, більш камерною особистістю — і за характером, і за творчим спрямуванням. У 1960-1970-ті роки вона була більш відома як чудовий художник-ілюстратор дитячих книжок видавництва «Веселка». За 20 років роботи Олена Нилівна проілюструвала сотні дитячих книжок і тільки у 70-х знову повернулася до живопису, і відтоді не полишила його ніколи. Її живопис, своею свіжістю та емоційністю, приваблює і глядачів на великих спілчанських виставках, потрапляє у музейні та приватні колекції.

Минулого року мистецька спільнота широко відзначала сторіччя від дня народження Тетяни Нилівни Яблонської. А у серпні 2018-го року виповнюється сто років від дня народження Олени Нилівни.

Сестер Яблонських завжди єднали теплі дружні стосунки, але у мистецтві кожна прямувала своїм шляхом.

На виставці «Сестри Яблонські», можливо, уперше відбуваеться їхній відкритий та безпосередній творчий діалог. На виставці представлено твори Тетяни Яблонської періоду 1980-2000 років, коли, за визначенням мистецтвознавця Катерини Мамаєвої у статті до ювілейного каталогу художниці, «в житті і творчості, в самоусвідомленні культурний герой поступився місцем ліричному». Також на виставці експонується живопис та малюнки Олени Яблонської, які переконливо засвідчують її своерідний та непересічний талант.

Фото

Виставка живопису "Сестри Яблонські" Виставка живопису "Сестри Яблонські"

"Моя Вінниця"

Проходить у закладах