Музей-садиба та усипальниця видатного вченого та лікаря М.І. ПироговаМузей-садиба та усипальниця видатного вченого та лікаря М.І. Пирогова

Працює: з 9.00 до 17.00, вихідний – понеділок
Адреса: м. Вінниця, вул. М.Пирогова, 155
Тел.: +38 0432 43-71-49 | факс: 46-69-37
Сайт: www.pirogov.com.ua

Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

В операційній М.І. Пирогова, музей-садиба М.І. Пирогова, місто Вінниця, вулиця Пирогова, 155

Метою діяльності Національного музею-садиби М.І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого.

Це визначає сенс музею, представленого взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:
  • будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.
  • музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.
  • церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.
  • меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.
Музей відноситься до найважливіших об'єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі.

Транспорт: маршрутне таксі:
"м/р Пирогово" - №48 (з автовокзалу "Західний" та пр. Юності), №57, 70 (від залізничного вокзалу), або №30, 47, 60 (до перехрестя пр. Юності - вул. Стахурського), автобус № 13, 18