Телефон: 0432 27-59-35

Сайт

Дошкільний навчальний заклад №71 «ЗОЛОТА РИБКА»

ДНЗ №71 розпочав свою роботу в лютому 1979 року. Спочатку функціонувало 4 вікові групи, а з нового навчального року вже було відкрито 12 груп. В 1992 році почала працювати група компенсуючого типу для дітей з вадами зору, а з 1993 року – група з вадами мови. На даний час в садочку функціонує 11 груп:

 • 2 групи раннього віку,
 • 2 групи компенсуючого типу,
 • 7 груп дошкільного віку.

Очолює заклад завідуюча Лимаренко Наталія Григорівна.

Навчально-виховний процес здійснюється за програмою «Дитина». Особливе місце в освітньому процесі посідає питання охорони життя та здоров’я дитини, розроблений власний посібник «Основи безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку».

Велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню, результатом якого є створення різноманітних гуртків:

 • «Витинанка»,
 • «Чарівна голочка»,
 • «Орігамі»,
 • «Флоромозаїка»,
 • «Розважальне малювання»,
 • «Голосистий соловейко».

Вихователі дитячого закладу в освітній процес впроваджують передовий досвід:

Л.Б. Фесюкова «Виховання казкою», з метою формування нетрадиційного способу мислення;

М.М. Єфименко «Театр фізичного виховання і оздоровлення дітей», з метою оздоровлення дошкільників;

Г.С. Тарасенко «Технологія естетико-екологічного виховання», з метою формування у дітей екологічних і естетичних цінностей;

Е. Шийко «Розвиток пізнавальної сфери на третьому році життя», з метою формування сенсорних еталонів дітей раннього віку.

Велику увагу дошкільний заклад приділяє роботі з батьками. Тісне співробітництво з родинами вихованців ми не обмежуємо якісним виконанням їхнього соціального замовлення щодо нагляду, виховання і навчання дітей. Головним чином у співпраці з кожною сім’єю вважаємо за необхідне допомогти батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини.

Педагогічний колектив ДНЗ №сприяє підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільнят через проведення днів відкритих дверей, творчих звітів, батьківських зборів по групах, оформлення батьківських куточків, підготовку усних журналів для батьків, перегляд ранків, використання методів діагностики сім’ї (анкетування, інтерв’ювання, діагностична бесіда, відвідування сім’ї, бесіди – вивчення досвіду сімейного виховання).

Залучаємо батьків до активної участі в заходах, що проводяться в дошкільному закладі, які передбачають співробітництво, співтворчість вихователів, дітей і батьків.

В дошкільному закладі обладнана спортивна зала, де в достатній кількості зібраний спортивний інвентар для занять фізкультурою, проведення спортивних свят і розваг, рухливих ігор. Задля підвищення інтересу дітей до фізичної культури, стимулювання різноманітної рухової активності педагоги розробили й успішно використовують нестандартне фізкультурне обладнання, яке заохочує малят випробовувати свої сили, зміцнює впевненість у собі, викликає позитивні емоції.

Музично-естетична діяльність в дошкільному закладі розглядається як основний засіб творчого розвитку дитини. Для вирішення цього завдання в ДНЗ №естетично оформлена музична зала для музичних занять, проведення святкових ранків.

Приділяється увага музично–театральній діяльності: проводяться лялькові та театральні вистави з використанням сучасних іграшок лялькового театру.

В кабінеті дефектолога здійснюється корекційно-відновлювальна робота з дітьми, в яких є вади зору. Накопичено велику кількість матеріалу, що робить навчально-виховний процес дітей цікавим і доступним. В своїй роботі дефектолог дитячого закладу використовує матеріал Монтессорі та методику «Ейдетики».

Функціонує кабінет психолога.

Значна увага працівниками дитячого закладу приділяється створенню необхідних умов для повноцінного розвитку дитини. Саме тому в групах дитячого садка створено предметно-розвивальне середовище для всебічного розвитку дитини. В групах в достатній кількості налічуються іграшковий інвентар для різних видів діяльності:

 • ігрової,
 • трудової,
 • самостійно-художньої,
 • рухової,
 • пізнавальної.

Дитячий заклад щорічно приймає участь у міських конкурсах: «Чарівна квітка», де займав 2 і 3 місця, «Свято квітів», та конкурсі «Мій рідний край», що був оголошений журналом «Пізнайко».


Переглядів: 5735
Поширень: 0