Концерн Поділля
Відповідь:

Шановний Максиме! У Вінниці ставка податку на землі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд становить 0,3% (від нормативної грошової оцінки).

Розмір ставки є значно нижчим за граничний, який встановлений законодавством (максимальний рівень ставки – 3%).

Місцеві податки, до яких і належить земельний, надходять до загального фонду бюджету Вінницької місцевої об'єднаної територіальної громади та є фінансовою базою для утримання та розвитку усіх сфер життєдіяльності міста. Ці кошти спрямовуються на зарплати працівників бюджетних закладів галузей освіти, спорту, культури тощо, оплату енергоносіїв, реалізацію проектів з будівництва, реконструкції, ремонтів, а також заходів з благоустрою на території громади.

Окрім того, відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/paran6524 від сплати цього податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Усім пільговикам необхідно звернутись до Вінницького управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (вул. Костянтина Василенка, 21) із документами, які підтверджують право на пільгу.

Дякую.


Переглядів: 142
Поширень: 0