Шановний Сергій Анатолійович! Раз інші питають за зелені насадження, теж вислювлюсь... Зусилля вашої команди очевидні, але зверніть увагу на самосів з зелених зон як посадочний матеріал для дворів, задніх частин парків тощо. де можливо, варто саджати молодняк планово, до спилу старих, щоб не доводилося екстрено купувати дорогі крупні саджанці. Малі садити швидше, можна встигнути за вологий період. По обрізці. приклади: Голова ОСББ сказала зрізати нижні гілки, щоб не затуляли світло, а верхушку лишила. Енергетики вирізали навколо провода, без творчого підходу - тепер дерево криве, відросте-може зламатись. А де помилка? центр тяжіння змістився! Треба зрізати верхушки, кінці довгих гілок і хворі гілки, щоб дерева не ламалися і мали хорошу крону. Раджу ознайомитися з технологією пониження дерев. З 15-метрового дерева за 4 роки можна зробити 9-метрове, щороку понижаючи його на 1,5 м. Бригади мають діяти грамотно, знати не лише де у пили кнопка. Дерева, де росте омела - потенційно аварійні. Вона пускає в стовбурі "кореневища", і так множиться! сильно вражене дерево ламається, всихає. вчасна чистка - вигідніша, але я сама цього не знала, вдома мала таку проблему, а 10 р. тому прийшов талановитий садівник і пояснив - висота мого саду зменшилася вдвічі, а більшість дерев є досі - без аварій. Обідно, коли вінничани помилково вважають, що мер-ворог дерев, насправді це халатність робітників, які або не розбираються, або теща пічку палить, а він ріже так, щоб грубих дров набрати... Дякую Вам за увагу.
Відповідь:

Добрий день, Валентино! Дякую за Вашу ініціативність і небайдужість. Ми дійсно кілька останніх 5-6 років у місті висаджуємо вже досить дорослі дерева, оскільки попередній досвід показав, що тонкі саджанці не завжди приживаються, а потім дуже довго ростуть. І тоді не виправдовують себе ні зусилля, ні затрати. Тому підхід змінено.

Стосовно обрізки дерев, ми дійсно маємо періодично питання до якості виконання своїх обов’язків певними працівниками. Тому в таких випадках небайдужість вінничан відграє дуже велику роль. Особливо в дворах багатоповерхівок, де саме власники квартир мають в першу чергу бути зацікавлені у якісному формуванні прилеглої території і зелених насаджень на ній. Наприклад, як Ви пишете, «енергетики вирізали навколо провода, без творчого підходу». Хто мав це проконтролювати? Мабуть, голова ОСББ, якому люди довірили управляти будинком і прибудинковою територією, або мешканці, які розуміються на цьому так як Ви. Через байдужість, на жаль, і трапляються такі випадки.


Переглядів: 1502
Поширень: 0