Доброго дня. Хочу попросити прийняти міри щодо незаконних рішень адміністрацій пологових нашого міста , які заборонили партнерські пологи. Це право вагітним гарантоване на державному рівні і лише на тому ж рівні на них можуть вводитись обмеження та заборони. На данний час всі посилаються до докуметів та розпоряджень в яких взагалі про заборону чи обмеження не йдеться. Присутність чоловіка-це не відвідуючий, це важлива частина перенатальної практики, до того ж він також має право бути присутній в перші дні життя власної дитини , народження якої також чекав з нетерпінням. Як можна батьку забороняти бачити власне диття?Розпорядження МОЗу не містять жодного слова заборони, тому і пом'якшувати вони цей пункт не збираються. Не можливо дозволити те що не забороняли. Як міський голова Ви повинні реагувати на такі неправомірні дії, тому що захист прав самих безпорадних це Ваш прямий обов'язок. Просто обурює що на такому етапі послаблення коли можна їздити у відпустку, подорожувати, сидіти в кафе, навчатись, тренуватись, торгувати, гуляти, їздити в транспорті сидячи біля незнайомців заборонено народжувати з партнером. Хоча з самого початку така заборона не могла і дати ніякого результату, тому що цей вірус дуже швидко передається і якщо дві людини проживають разом то наявність його у одного це майже 100 % у іншого, то до чого цей цирк, якщо вагітна хвора то буде присуній і інфікований чоловік чи не буде відсоток заразити інших майже однаковий. А щодо рішень прийнятих адміністраціями пологових, вони взагалі не базуються ні на чому, вони ж не ввели якісь правила, тестування батьків та породіль, щоб не допутити зараження а просто заборонили. Така заборона виглядає так якби не дивлячись на послаблення моз наші вінницькі начальники поліціантів на місцях самі придумали що не зважаючи на все будуть ходити та штрафувати та заарештовувати всіх хто не сидить дома, а вищі розпорядження їм не указ і вони спасають населення від пандемії. Будь-ласка не відписуйте якісь номера указів МОЗу або ще когось, тому що це не буде правдою, хоча якщо в Вас є можливо якесь рішення яке не опрелюднене, то будь ласка вкажіть конкретно його номер , номер пункту та його зміст де написанно що під час пандемії в Україні заборонені партнерські пологи.Дякую, сподіваюсь на швидке реагування, тому що Ви навіть не уявляете яких душевних страждань завдає така ситуація з протизаконням щодо вагітним у Вашому місті, і кожен день зволікань з рішенням краде можливість гарантованого права ще у кількох вагітних, які будуть проти власної волі як ув'язнені в пологовому без права на підтримку того хто давав обіцянку захищати їх все життя від бід народжувати самі. При цьому порушують права і чоловіків в яких відбирають можливість дбати про власну сі'мю.
Відповідь:

Шановна Ганна! Я розумію Ваше бажання мати можливість народжувати із партнером. Це дійсно особлива і важлива подія в житті кожної сім’ї. Головне, що в цей час бажає подружжя, щоб і дитина, і жінка швидко оговтались від пологів і були здоровими. Наразі народження малюків відбувається у дуже важкий час, коли в усьому світі, в тому числі і у Вінниці, пандемія коронавірусної інфекції. За інформацією, наданою мені департаментом охорони здоров’я, саме для недопущення поширення COVID-19 у пологових будинках і введені обмеження щодо партнерських пологів. Таке рішення – це не чиясь забаганка. Ніхто не хоче обмежувати людей у їхніх свободах без серйозних на те причин. Наразі через нехтування елементарними протиепідеміологічними заходами кількість інфікувань коронавірусом у Вінниці щодня зростає. Наша інфекційна лікарня уже майже заповнена. Це досить серйозні й тривожні сигнали, тому адміністрації лікарень зобов’язані адекватно реагувати на подібні ситуації. Дозволивши партнерські пологи та перебування сторонніх осіб в закладі, адміністрація не зможе забезпечити належний контроль та нагляд за постійним перебуванням партнера у закладі з моменту пологів і до виписки, щоб уникнути його додаткових контактів. Тому поки що медичні заклади вимушені запроваджувати такі механізми захисту пацієнтів і персоналу. Дуже сподіваюсь на Вашу особисту відповідальність та чітке розуміння усіх ризиків та небезпек. Бажаю здоров`я Вам та Вашим близьким! Дякую.

P.S. Також надаю інформацію, відповідно до яких нормативно-правових документів прийнято рішення про обмеження партнерських пологів.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 та від 20.05.2020 р. №392 на всій території України було запроваджено карантин у зв`язку із поширенням COVID-19.

Згідно ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних хвороб.

Ст. 29 вказаного Закону встановлено, що карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватись режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситись інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Враховуючи зазначене, з метою запобігання поширенню захворюваності на коронавірусну хворобу, а також у зв`язку із введенням на всій території України надзвичайної ситуації з розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, у закладах охорони здоров`я за рішенням адміністрації можуть бути введені обмежувальні заходи, в тому числі тимчасова заборона на проведення партнерських пологів.


Переглядів: 1812
Поширень: 0