На території будівництва по вул. Стрілецькій спеціалісти мають провести пошуки ймовірних захоронень

​Сьогодні, 21 травня, виконком міської ради схвалив рішення, яке зобов’язує організацію, що здійснює будівництво по  вул. Стрілецькій,23, провести шурфування ґрунту та, у разі необхідності, виконати пошуково-ексгумаційні роботи. Для фахового виконання цієї роботи має бути залучена спеціалізована меморіально-пошукова організація та спеціалісти КП «Центр історії Вінниці». 

У рішенні мова йде про земельну ділянку, яка належить Міністерству оборони України. Наразі там розпочалось будівництво багатоповерхового житлового будинку. За словами власника землі воно відбувається на місці господарських будівель колишнього військового шпиталю.

Разом з тим на думку істориків майбутні інженерні комунікації можуть пролягти через земельну ділянку ймовірних захоронень вояків Галицької Армії 1919-1920 років. 

Тому виконком міської ради вважає за необхідне на таких територіях провести шурфування ґрунту та, у разі необхідності, виконати  пошуково-ексгумаційні роботи.

Ця процедура дасть змогу підтвердити або спростувати факт наявності на певній ділянці захоронень, і вже за результатами цієї експертизи проводити будівництво далі.Переглядів: 1711
Поширень: 0