У Вінниці продовжує зростати кількість нових захворювань на COVID-19

Через два тижні після травневих свят кількість тих, хто хворіє на коронавірусну інфекцію, почала стрімко переважати над тими, хто одужав. Причиною такої динаміки є нехтування правилами карантину: люди перестали носити маски, дотримуватись дистанції, обробляти руки антисептиком тощо. Тож станом на 25 травня, у Вінниці лабораторно підтверджено вже 514 випадків інфікування COVID-19. 

Наразі майже 78% захворілих мають легкий або безсимптомний перебіг хвороби і перебувають вдома – лікуються амбулаторно. Якщо у людини саме так проходить реакція на коронавірус, вона може не здогадуватись про зараження і продовжуватиме поширювати COVID-19 серед усіх, з ким спілкується. Тому наразі особливо важливо дотримуватись усіх рекомендацій епідеміологів, особливо в умовах пом’якшення карантину. 

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш розповідає, що підступною особливістю коронавірусу є нерідко безсимптомний розвиток патологічних змін в організмі – на момент підйому температури уже є двобічне ураження легень. «На жаль, вінничани почали нехтувати правилами карантину, що призвело до збільшення кількості хворих. Тому ще раз хочу нагадати про важливість дотримання дистанції, митті та дезінфекції рук, носінні масок. Також потрібно дезінфікувати особисті речі, предмети та поверхні, до яких часто торкаєтесь. Якщо відчуваєте перші ознаки недуги – зателефонуйте до сімейного лікаря. Якщо у вас виявили вірус, але ви не потребуєте госпіталізації, дотримуйтесь правил самоізоляції».

Всього за час епідемії у місті Вінниці померло сім вінничан, всі вони мали обтяжливу супутню патологію, практично у всіх була гіпертонічна хвороба, ожиріння і серцево-судинні захворювання.

«Місто Вінниця має одні з найнижчих показників по летальності. По кількості тих, хто одужав, вінницьких регіон – має одні з найкращих показників по Україні. Поряд з тим, місто  продовжує демонструвати стрімке зростання кількості нових випадків захворювання. Через два тижні після травневих свят кількість тих, що хворіє стрімко починає переважати чисельність тих, хто одужав», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

З тими, хто перебуває на амбулаторному лікуванні працюють сімейні лікарі. Інтенсивно досліджуються контакти між членами їхніх сімей. За час роботи знято з карантину і не захворіло 1410 осіб. Працює 16 мобільних бригад, які здійснили більше трьох тисяч виїздів і відібрали більше шести тисяч зразків для тестування (ПЛР). Враховуючи те, що захворювання на запалення легень віднесено до підозр на COVID-19, у Вінниці проводиться моніторинг усіх вінничан, які лікують цю недугу і в амбулаторних, і стаціонарних умовах.

Також Олександр Шиш зазначив, що послаблення карантину (адаптивний карантин) застосовується за кількома критеріями. «На четвер, на момент введення адаптивного карантину,  показник інцидентності по місту був 26 а по області – 9. І це дозволило Кабінету Міністрів включити Вінницький регіон в число тих, де може бути застосовано адаптивний карантин. Станом на неділю, ми бачимо, що у місті збільшується кількість нових випадків. І якщо така динаміка буде продовжуватись, то ми перейдемо за «червону межу» показника інцидентності. На сьогодні він вже 11. Тобто, за три дні ми набрали аж дві одиниці», – зазначив Олександр Шиш.Переглядів: 2828
Поширень: 0