У Вінниці за добу підтвердили 57 випадків COVID-19. Серед хворих працівники "Вінницької транспортної компанії"

У Вінниці стрімко збільшується кількість хворих на COVID-19. За минулу добу у місті лабораторно підтвердили 57 випадків інфікування коронавірусом. Загалом, з початку епідемії у Вінниці зареєстровано 777 випадків інфікування коронавірусом, з них 71 дітина. Коронавірус уже забрав життя 11-х вінничан.  У КП «Вінницькій транспортній компанії» у 6 працівників виявлено коронавірус, ще 23 – перебувають на самоізоляції з підозрою на COVID-19 та чекають результатів ІФА-тестів. 

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах міста зараз лікується від коронавірусу 83 жителя міста. В реанімаційному відділенні міської лікарні №1 перебуває 8 пацієнтів, з них 6 з підтвердженим коронавірусом. Їх стан стабільно важкий. В реанімаційному відділенні Вінницької районної лікарні також перебуває один вінничанин з коронавірусом в тяжкому стані. 

Вдома амбулаторно лікуються 208 пацієнтів. Під спостереженням сімейних лікарів перебуває 735 осіб.

«Мушу констатувати, що ми на сьогоднішній день маємо дуже тривожні новини. За останню добу була зареєстрована найбільша кількість інфікування з початку епідемії, як і по області, так і по місту. По області маємо 81 випадок, по місту - 57. Це створює надзвичайно загрозливу ситуацію, яку ми всіма зусиллями протягом цих трьох місяців намагалися утримати, застосовуючи усі карантинні заходи. На сьогоднішній день саме такі тривожні показники створюють надмірне навантаження на медичну систему Вінниці. Фактично, у нас на 100% заповнена міська клінічна лікарня №1 хворими саме на коронавірус», - зазначив міський голова Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу 12 червня. 

Кількість хворих на COVID-19 постійно збільшується.  У місті в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» в медичних закладах міста формують тримісячний запас засобів індивідуального захисту для медиків, медикаментів, дезрозчинів.  Тест-системи для ПЛР та реактиви для ІФА досліджень також в наявності.

«Ми й далі утримуємо лідерство щодо проведення тестування на коронавірус. Маємо пам’ятати, що на медичний персонал лиікарень є велике навантаження. Треба розуміти, що медики надають допомогу не тільки хворим на COVID-19, а й іншим пацієнтам.  Це серйозний виклик для медичної галузі», – говорить очільник міста. 

Сергій Моргунов вкотре наголосив, що вихід громади з карантину і епідемії коронавірусу – це колективна відповідальність кожного. І закликав всіх дотримуватись правил та не соромитись робити зауваження тим, хто цим нехтує.

«Важливо дотримуватися усіх карантинних рекомендацій. Дуже важлива відповідальність в першу чергу до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Це дійсно може створити загрозливу ситуацію  щодо  повернення карантину в повному об’ємі, як це відбувалося на початку березня. Я вважаю, що Національна поліція повинна більш серйозно поставитись до контролю дотримання протиепідеміологічних заходів у громадських закладах, ресторанах, магазинах, громадському транспорті. Думаю, це дасть позитивний ефект щодо стабілізації захворювання на коронавірус. Я прошу всіх людей, кому більше 60 років, утриматися від перебування у місцях, де багато людей. Адже функціонування нашого міста залежить від нас з вами так само, як і робота громадського транспорту. Це досить серйозний виклик, люди заходять у транспорт без масок і також не всі водії дотримуються відповідних правил», - додав міський голова Сергій Моргунов

Довідка:

В місті працює 16 мобільних бригад у 5-ти ЦМПСД міста: з 3.04 4958 виїздів, відібрано 9874 зразки для ПЛР-тестів.Переглядів: 5910
Поширень: 3