У Вежі Артинова — нові господарі

Для більшості людей ця будівля асоціюється із Вінницею. Водонапірну Вежу, що на Європейській площі, передають на баланс Центру історії Вінниці. Такою новиною поділились працівники центру на фейсбук-сторінці підприємства. 

Вежа – це один із найважливіших символів Вінниці, споруджений у 1911 році за проєктом архітектора Григорія Артинова.

Будівля у самому серці міста колись була пожежною каланчею, водогоном, а ще виконувала роль військово-спостережного пункту під час Другої Світової. Тоді найвища точка Вінниці була наглядовим пунктом за містом. У 80–і роки в башті розгорнули гуртожиток. А згодом - у ній з’явився «Музей бойової та революційної слави міста Вінниці».

У Вежі Артинова — нові господарі

«11 червня 2020 року рішенням № 1131 Виконавчого комітету Вінницької міської ради на баланс Центру історії Вінниці передано Вежу Артинова – один із найважливіших символів нашого міста, споруджений у 1911 році для потреб водогону та пожежної команди за проєктом архітектора Григорія Артинова», - йдеться в публікації.

Колектив Центру буде опікуватись унікальним годинниковим механізмом та прапором Вежі після завершення юридичної передачі об’єктів Департаментом маркетингу міста та туризму.

«Окремо зауважимо, що філія Вінницького обласного краєзнавчого музею «Музей пам’яті воїнів Вінниччини» (Музей воїнів-афганців) продовжуватиме свою роботу у стінах пам’ятки у штатному режимі», - пояснюють у Центрі.

І вже найближчі місяці колектив підприємства обіцяє розпочати створення цікавого проєкту в одному із додаткових приміщень Вежі. Подробиці повідомлять згодом.Переглядів: 2433
Поширень: 1